arama

WhatsApp Yeni Özelliği Artık Aktif!

Harun Yildirim | 11.07.2018 - 18:12 | Haberler, Mobil
WhatsApp Yeni Özelliği Artık Aktif!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

WhatsApp yeni özelliğini uygulamayı kullanan kişilerin güvenliğini sağlamak için hangi mesajların onlara iletilmiş olduğunu söyleyecek. İlk önce geçtiğimiz mart ayında Android’in beta sürümünde görülen özellik, bundan sonra tüm kullanıcılar için aktif olacak. WhatsApp iletilen mesaj özelliği ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktarıyoruz.

Uzun süre önce Facebook tarafından alınan WhatsApp, bundan sonra kullanıcılara gelen bir mesajın kendilerine göndericiden başka bir grup, sohbet veya aynı sohbetten iletildiğini bildirecek. Bu ek içerikle grup sohbetlerini ve birebir konuşmaları izlemek daha kolay bir hal alacak. Buna ek olarak, akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın yolladığı mesajların orijinal halleri olup olmadığını veya başkasından gelip gelmediğini belirleyebilmek için de faydalı olacak. Bu etiketi görüntü, video, sesli mesajlar ve metinlerde görebileeceğinizi ekleyelim.

WhatsApp Yeni Özelliği Artık Aktif!

Facebook yönetimi altında çalışan WhatsApp, kullanıcılarının güvenliğine önem verdiklerini söyleyen platform, gönderilen mesajları paylaşmadan evvel kullanıcıları dikkatli olmaya davet ediyor. Buna ek olarak, mesajın spam olarak şikayet edilebileceğine veya birini tek dokunuşta engelleyebileceğinizin üzerinde duruyor. Kullanıcıların her konuda yardım alabilmek için doğrudan platforma da ulaşabiliyorsunuz.

Tüm dünyadaki kullanıcılar için aktif olmasının öncesinde Brezilya ve Hindistan gibi pazarlarda test edilen özellik, 300 milyon kişi üzerinde test edildi. Viral ve tehlikeli söylentilerin platform üzerinde çok fazla paylaşılmasından dolayı eleştiri alan WhatsApp üzerinden dağılan söylentilerle bağlantılı olarak ölümler bile yaşanmıştı.

WhatsApp Yeni Özelliği Artık Aktif!

Platform üzerinden yapılan yanlış bilgilendirmelerle ilgili konuları araştırmak isteyen kişilere yönelik WhatsApp Araştırma Ödülleri dahilinde teşvik sunma yolunu açtığını da ekleyelim. Program disiplinle ve sosyal bilim ilgili her türlü araştırma teklifine fon verecek.

Uygulamaya yeni eklenen etiketi görmek için yayınlanan en son WhatsApp güncellemesini akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız.