arama

WhatsApp Web Kullanım Rehberi

Harun Yildirim | 19.10.2018 - 22:03 | Android, Nasıl Yapılır?
WhatsApp Web Kullanım Rehberi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

WhatsApp, 2015 yılının ilk ayından sonra tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünün tanıtımı yapmıştı. Android, iOS, Symbian 5, Windows Phone, BlackBerry cihazlarında bulunan WhatsApp ile uyumlu olan web sürümü birçok farklı platformda kullanılabiliyor. WhatsApp Web nasıl kullanılıyor?

WhatsApp Web Kullanım Detayları

WhatsApp’ı masaüstüne taşıyan uygulamayı kullanmak için üç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Bunların birincisi ve en önemli olanı iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry işletim sistemini kullanan bir WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmalısınız.

En başlarda yalnızca Windows üzerinde sunulan bu servis, kısa süre sonra normal bir Windows uygulaması haline geldi, uygulamanın Mac versiyonunu da internet üzerinden indirebilirsiniz. Masaüstü ve Mac uygulamalarını indirirseniz, tarayıcıdan giriş yapmadan kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web Kullanım Rehberi

WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmazsanız, süreç esnasında problem yaşayabilirsiniz.

Tarayıcınızı açtıktan sonra, WhatsApp Web sayfasına giriş yapın. Güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız ve telefonunuzdaki WhatsApp sürümünüz güncelse, masaüstü programını indirmeden de mesajları görebilir ve konuşmalarınıza devam edebilirsiniz. Uygulamayı indirip, tarayıcıdan giriş yaptığınız uygulama nasıl çalışacak?

Sayfaya giriş yaptıktan sonra, akıllı telefonunuz üzerindeki WhatsApp uygulamasına girin. WhatsApp-Ayarlar kısmına girip, WhatsApp Web seçeneğine giriş yapın. Bu özellik hem Android, hem de iOS platformlarında aynı şekilde işlev görüyor.

WhatsApp bilgisayar veya tarayıcı uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan barkodu, telefonun kamerası ile okutmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarınızda WhatsApp Web aktif olacaktır.

Buna ek olarak WhatsApp’ın bildirimlerini bilgisayarınızda da görmek istiyorsanız, WhatsApp Web’de bulunan profil resminizin yanında bulunan menüden ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Buradan sonra telefonunuzdaki gibi uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook’un satın alım işleminden sonra erişilebilirlik konusunda sınıf atlayan uygulama telefonunuz internete bağlı iken tüm işlemleri bilgisayarınız üzerinden yapmanıza imkan veriyor.