arama

WhatsApp Bildirimlerini Okundu Göster!

Harun Yildirim | 13.07.2018 - 15:48 | Haberler, Mobil
WhatsApp Bildirimlerini Okundu Göster!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

WhatsApp kullanıcıları, gelen bir mesajı okumak için uygulamayı açmaktansa bildirim menüsü üzerinden mesaja bakmayı tercih ediyor. Güncelleme ile eklenecek olan “okundu olarak işaretle” özelliği sayesinde, mesajı bildirim menüsünden okuduğunuzda da karşı tarafa bildirim gönderebilme seçeneği sunulacak.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında lider olan WhatsApp, Google Play Beta Programı ile beta uygulamasına güncelleme verdi. Yeni sürüme gelen WhatsApp, uygulamaya “Okundu olarak işaretle” özelliğini ekledi. Bildirim menüsünde okuduğunuz mesajlar için karşı tarafa mavi tik yollayabileceksiniz.

Okundu olarak işaretle özelliği, bir sohbette üst üste fazla sayıda mesaj geldiği zaman uygumayı açmaya gerek olmadan mesajları okuduğunuzu iletmenizi sağlıyor. Yani mesajları bildirim menüsü üzerinden okursanız “Okundu olarak işaretle” butonuna dokunarak karşı tarafa mesajları okuduğunuzu iletebilirsiniz.

WhatsApp Bildirimlerini Okundu Göster!

Bu özellik beta uygulamasının özellikleri arasında bulunuyor olsa da WhatsApp güncellemesi henüz geliştirilme aşamasında olduğu için kullanıcıların hizmetine açılmadı. Firma, özellikle alakalı geliştirmelerini ilk olarak beta, sonrasında da alfa kullanıcılarına sunacak, sonrasında tüm kullanıcılar için güncelleme yayınlacaktır.

WhatsApp, Okundu Olarak İşaretle özelliğine ek olarak “sessize al” adındaki bir yenilik ile ilgili çalışmalarını da sürdürüyor. Bu özellik ile sürkeli mesaj gelen bir konuşmayı yine bildirim menüsü üzerinden sessiz hale getirebileceksiniz. ancak bu özellik de tıpki ilk yenilik gibi geliştirme aşamasında olduğu için kullanıcılara sunulmuyor. Sessize al özelliği beta sürüme bile geçmediği için kendisi ile ilgili bir görsel paylaşamıyoruz.

WhatsApp Bildirimlerini Okundu Göster!

Geçtiğimiz günlerde on iki kişinin linç edilip öldürülmesinde büyük bir rol oynamış olan WhatsApp; spam mesajların tespit edilmesi için “iletildi” adında bir özelliği daha uygulamaya getirmişti. Son dönemde adında kötü haberler çıkan uygulama, bunların önüne geçebilmek için yeni güncellemelerle, çalışmalarına hız katıyor.