arama

Twitch Yayınları Paylaşan YouTube Kanalı Kapatıldı!

Harun Yildirim | 13.07.2018 - 14:28 | Haberler
Twitch Yayınları Paylaşan YouTube Kanalı Kapatıldı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Twitch ve YouTube arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. Özellikle YouTube’un bu konu hakkında ani ve sert kararlar aldığını rahatça söyleyebiliriz.

Video içerik paylaşımı konu olduğunda dünyanın en büyük platformu olan YouTube, yayıncılık konusunda rakipsiz olan Twitch, YouTube için doğal bir rakip haline geliverdi. En başarılı yayın platformu olan Twitch ile rekabet gittikçe kızışıyor çünkü Twitch yayınları bulunan bir kanal YouTube tarafından kapatıldı.

Twitch yayınları YouTube üzerinde ciddi bir izlenme oranına sahip, bir çok YouTube hesabı da Twitch üzerinden yaptığı yayınları paylaşarak yoluna devam ediyor. Linus Tech Tips adındaki köklü teknoloji kanalı da başarılı ve ünlü bir hesap fakat iddialara göre bu hesap Twitch yayınları paylaştığı için kapatıldı. Bu durum benzer yayınların paylaşan kanalların tehlike altında olduğu gibi bir izlenim oluşturdu. YouTube tarafından yapılan açıklamadan kanalın kapatılmasının tek sebebinin Twitch yayınları olmadığı açıklandı ve kısa sürede hesap tekrar aktif edildi.

Twitch Yayınları Paylaşan YouTube Kanalı Kapatıldı!

Kanal tekrar aktif olsa da insanlar, YouTube’un böyle bir tavır alacağını ve bunun Twitch üzerinden yaptığı yayınları YouTube kanallarında paylaşan kişiler için sorun teşkil edeceğini düşünüyor. Twitch ile ilgilli bilgisi olmayan okurlarımız için kısa bir bilgi ekledikten sonra haberimizi sonlandıralım.

Twitch nedir?

Twitch, yalnızca oyun paylaşımlarının yapıldığı bir canlı yayın platformudur. Twitch de tıpkı YouTube da yüklenen videolardan yayıncılara kişilere gelir sağlamaktadır.

Her ay 50 milyondan fazla izleyiciye hizmet veren platform bir Justin.tv girişimi olarak ortaya çıkmış ve 2014 senesinde 970 milyon dolar karşılığında Amazon tarafından satın alınmıştır.

Twitch Yayınları Paylaşan YouTube Kanalı Kapatıldı!

Oyunların gerçek zamanlı izlenebilmesi için tasarlanan Twitch, E-Spor mücadeleleri, turnuvalar, bireysel oyunlar ve oyunlarla alakalı sohbetlere ev sahipliği yapar. Hemen her platformdan erişebileceğiniz Twitch’i denemediyseniz, mutlaka bir şans vermelisiniz.