arama

The Last of Us Part 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Harun Yildirim | 15.10.2018 - 14:03 | Haberler, Oyunlar
The Last of Us Part 2 Hakkında Tüm Bilinenler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

The Last of Us Part 2 yapımı için hikayenin en önemli karakterlerinden olan Ellie hikayeye göre yaşını aldı, genç bir kız oldu ve oyuncuların karşısına çıkmayı bekliyor. Serinin ilk yapımı PS3 zamanında karşımıza çıkmıştı.

İlk oyun sonuyla oyuncuları yeni oyun için nöbete dikmişti ve oyun otoriteler tarafından yüksek puanlarla ödüllendirilmişti. Hal böyle olunca The Last of Us Part 2 için büyük bir heyecan oluştu. Hem Sony, hem de Naughty Dog tarafından gelen bilgileri sizler için derledik.

The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi

The Last of Us Part 2 çıkış tarihi hakkında ne Sony’den ne de Naughty Dog tarafından bir açıklama yapılmadı. Oyunun çıkış tarihi belirsizliğini koruyor olsa da, şimdiye kadar paylaşılan bilgilerle bir tahminde bulunabiliyoruz.

Yapımın yönetmeni Neil Druckmann, PS Experience 2017 etkinliğinde oyunun %60 kadarının tamamlandığını dile getirmişti. Aynı etkinlikte E3 2018’de oynanış videosu olacağının sözü verilmişti. Birinci oyunun çıkış tarihine baktığımızda ise 14 Haziran 2013’ü görüyoruz. İlk oyunun tarihiyle benzer bir tarih seçilecekse oyunun yaz aylarında çıkacağı söylenebilir. 2017’de gelen açıklamayı da dahil ettiğimizde The Last of Us Part 2 çıkış tarihi 2019’un yaz ayları olacaktır.

The Last of Us Part 2 Hikaye

İlk oyunu rehber olarak kabul edip hikaye konusuna geçelim. İlk yapımda Ellie ve Joel’in ilişkilerine ortak olmuş ve her iki karakteri de yönetebilmiştik. Yani oynanabilir kadro 2 kişiydi. Oynanabilmemizi bir tarafa bırakacak olursak, oynama süresinin ağırlığı Joel tarafındaydı. Sürprizini bozmamak için neden hangi karakterle oynandığını anlatmıyoruz ancak benzer bir sahne oyunun içerisinde kısa denebilecek bir süre içinde meydana geliyordu. E3 2018 etkinliğinde gösterilen yeni oyunda ise yalnızca Ellie ile oynayabiliyoruz gibi gözüküyor.

Oynanış konusunu ise E3 etkinliğinde yayınlanan videoyu izleyerek kendiniz yorumlayabilirsiniz ancak biz beğendiğimizi belirtmeden geçmeyelim.