arama

Steam Şifremi Unuttum

Göktuğ Özkan | 25.03.2018 - 16:38 | Haberler, Oyunlar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Göktuğ Özkan Göktuğ Özkan

Her alanda olduğu gibi oyun dünyasında da korsanın önüne geçebilmek ve orijinale yönlendirmek amacıyla birtakım adımlar atılmaktadır. Bu adımların en büyüğü ve en kabul edilebilir olanı şüphesiz steam olmaktadır. Half Life oyununun yapımcısı olan Valve Corporation şirketi tarafından geliştirilen steam ile üyelik hesabı açılıp tüm lisanslı oyunlar satın alınarak indirilebiliyor. Böylece istenilen oyuna en kısa zamanda kolaylıkla erişim sağlanabiliyor. Üyelik hesabına ait parola unutulduğumda steam şifremi unuttum ne yapmalıyım diyenler için açılan destek sayfaları dahi bulunmaktadır. Kısacası her türlü kolaylık ve güzellik bir araya toplanarak oyun severlerin hizmetine sunulmuştur.

Steam Ne İşe Yarar?

Yukarıda da bahsedildiği üzere steam, bir oyun indirme platformudur. Burada hesap açan ve hesabına para yükleyen kimseler, dilediği oyunun orijinal halini indirerek bilgisayarına kurabilmektedir. Birçok farklı ödeme yöntemi olması ve alınan oyunların kütüphaneye eklenerek istenilen zamanda erişilebilir olması gibi özellikleri sayesinde kullanıcıları tarafından çok sevilmektedir. Steam şifremi unuttum hesabıma nasıl girebilir diyen kullanıcılar için dahi destek sayfası açılmış olup ve buradan yardımcı olunmaktadır. Bu destek sayfasında 4 farklı ana başlıkta yardım konuları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Steam Hesabımın adını ya da parolasını unuttum
  • Steam Hesabım çalındı ve kurtarmak için yardıma ihtiyacım var
  • Steam Guard kodu alamıyorum
  • Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcımı sildim veya kaybettim.

Bu 4 farklı ana başlıkla ilgili sorun ve sorularınız için hesap adınızı, eposta adresinizi veya telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Bazı hususlarda da orada yer alan adımları takip ederek sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Steam hesabında sadece oyunları satın almak ve kurmak bulunmuyor. Bunların yanı sıra oyun severlerin birbirleriyle paylaşımda bulunabileceği sosyal oluşumlar ve satış yaparak para kazanabilecek ortamlar da mevcuttur. Burada yer alan koleksiyon kartlarını satarak para kazanmak mümkündür. Bunu yapabilmek için de elbette başarılı olmak ve bu kartları elde etmek gerekmektedir.

Neden Steam Kullanılmalıdır?

Tüm oyun severlerin tercih ettiği en büyük oluşum ve pazar olan steam ile istenilen oyuna kısa sürede sahip olmak mümkündür. Fiyatları da dış piyasaya göre oldukça uygundur. Hatta zaman zaman yapılan kampanyalarla bu fiyatlar çok daha makul olmaktadır. Site üzerinden orijinal oyun indirilip kurulduğu için virüs tehlikesi ya da bozuk olma riski bulunmamaktadır. Üstelik oyunlarla ilgili yayınlanan yamalar ve güncellemeler de buradan indirilip kısa sürede kurulabiliyor. Üstelik oyun esnasında aynı zamanda platformda arkadaşlarınızla iletişim halinde kalabilir ya da tarayıcıyı kullanarak aklınıza takılan hususları aratabilirsiniz.

Steam Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Steam şifremi unuttum diyen kullanıcılar için destek sayfasında yardımcı olunduğundan bahsetmiştik. Oradaki ilgili alana steam hesap adınızı, epostanızı ya da telefon numaranızı girip Ara butonuna basarak ilerleyebilirsiniz. Bu alana gireceğiniz bilgiler ile steam hesabınızdaki bilgilerin aynı olmak zorunda olduğunu unutmamalısınız.