arama

Silinen Whatsapp Konuşmalarını Geri Getirme

Ahmet Özdemir | 11.07.2019 - 11:03 | Android, iOS, Nasıl Yapılır?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Ahmet Özdemir Ahmet Özdemir

İnsanlar arkadaşlarına ve ailelerine neler yaptıklarını, nereye gittiklerini WhatsApp kullanarak basit bir şekilde ulaşabilir. Ancak yanlışlıkla Android’inizdeki önemli dosyaları sildiyseniz bazen veri kaybı yaşayabilirsiniz. Silinen Whatsapp konuşmalarını geri getirme işlemini öğrenmek için size biraz yardım gerekebilir.

Unutmayın! Önemli verileri kaybettiğinizde ve kurtarmak istediğiniz anda Android telefonunuzu kullanmayı bırakın veya bir şeyler güncellemeyin. Aksi takdirde yapacağınız her işlem yedek dosyanızın üzerine yazılır ve yanlışlıkla sildiğiniz mesajlar artık geri alınamaz hale gelirler.

Sorunu Tam Olarak Anlayın

Öncelikle mesajlarınızı neden kaybettiğinizi tam olarak anlamanız ve bu duruma uygun bir kurtarma stratejisi geliştirmeniz gerekli. Örn. Whatsapp uygulamanızı yanlışlıkla kaldırmış veya verilerini temizlemiş olabilirsiniz. Ya da bir sohbetinizi silmiş ve geri getirmek istiyorda olabilirsiniz. Bunun dışında telefonunuzun başına bir iş gelmiş ve mesajlarınızı yeni telefonunuza geri getirmek istiyorda olabilirsiniz. Peki bu farklı durumlarda mesajları geri getirmek için neler yapmak gerekir. Bunu yapabilmek için Whatsapp uygulamasının yedekleme sisteminin nasıl çalıştığını tam olarak anlamamız gerekli!

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedekler?

Whatsapp’ta herhangi bir kişiyle sohbet ettiğinizde ilk olarak bu konuşma .crypt12 formatında şifrelenir ve Whatsapp uygulamasının veritabanına atılır. Ancak bu veritabanı uygulamanın local veritabanıdır. Yani bu konuşmanın başına bir iş geldiğinde henüz yedeklemesi yapılmadığı için bu konuşmayı geri getiremezsiniz. Peki yedeklemeler ne zaman ve nasıl yapılır?

Whatsapp’ta iki çeşit yedekleme mevcuttur. Bunlardan biri Google Drive yedeği, diğeride Yerel (Local) yedeklerdir. Gün boyunca yaptığınız konuşmalar gece 02.00’da öncelikle yerel olarak depolanır ardından da Google Drive hesabınıza yedeklenir.

Yerel yedekler ile Google Drive yedeği arasındaki fark; yerel yedekler son 7 günün yedeğini ayrı ayrı tutar. Eğer örn. 2 gün veya 3 gün önce yapılmış ve daha sonra silinmiş bir mesajı geri getirmek istiyorsanız, bunu geri getirmek için yerel yedekleri kullanacağız. Google Drive ise son yapılan gece 02.00 yedeğini tutar. Daha eski yedekleri tutmaz.

Son Alınan Yedeklerimi Nasıl Görürüm?

Yerel yedeklemeler kapatılamasada, Google Drive yedeklemeniz kapalı durumda olabilir. Bunu öğrenmek için son alınan yedeklerinize bakabilirsiniz.

Bunun için aşağıda gösterdiğimiz resimlerdeki adımları izlemeniz yeterli. İlk olarak Whatsapp ayarlarına girin ve “Sohbetler” yazısına dokunun. Ardından açılan sayfada “Sohbet yedeği” bölümüne girin. Mavi okla gösterdiğimiz kısım en son alınan yerel yedeği, kırmızı okla gösterdiğimiz kısım ise en son alınan Google Drive yedeğini gösterir.

 

Whatsapp Yedekleri Nasıl Geri Yüklenir?

Eğer Whatsapp’ı yanlışlıkla telefondan kaldırdıysanız veya verilerini temizlediyseniz. Ya da bir sohbeti yanlışlıkla sildiyseniz; son alınan yedeklerinizi kontrol edin. Whatsapp telefonunuzda halen yüklüyse yukarıda paylaştığımız resimden bunu kontrol edebilirsiniz. Whatsapp’ı yanlışlıkla sildiyseniz aşağıda paylaşacağımız yerel sohbet yedeklerinizi kontrol edin.

Eğer son alınan yedek mesajlarınızı geri getirecekse yapılacak işlem basit. Whatsapp telefonunuzu telefondan kaldırın ve tekrardan kurun. Eğer Google Drive yedeği ya da daha güncel yerel yedek mevcutsa Whatsapp mesajlarınızı geri getirip getirmek istemediğinizi size soracaktır.

Aynı şekilde Whatsapp mesajlarınızı yeni telefonunuza aktarmak istiyorsanız; yeni telefonunuza Whatsapp uygulamasını kurun. Whatsapp son gece 02.00’da alınan Google Drive yedeğini geri getirip getirmek istemediğinizi soracaktır. Eğer eski telefonunuz faal durumda ise yukarıdaki son resimde görünen “Yedekle” butonuna basarak daha yeni yedek alabilir ve son mesajlarınızıda yedekleyebilirsiniz. Ardında yeni telefonunuza Whatsapp yüklediğinizde son mesajlarınızda geri gelecektir.

Eğer Google Drive yedeğiniz yok ve mesajlarınızı yeni telefonunuza aktarmak istiyorsanız, aşağıda göstereceğimiz yöntem ile eski telefonunuzdaki Yerel yedekleri yeni telefonunuza taşıyarakta Sohbetlerinizi geri getirebilirsiniz.

Yerel Yedekler İle Eski Sohbetleri Geri Getirme

Whatsapp her gece saat 02.00’da mesajlarınızı yerel olarak yedekler. Ve bu yedekler 7 gün boyunca tutulur. Yani siz 5 gün öncesinin konuşmasını geri getirmek istiyorsanız bunu yerel yedekler yardımıyla yapabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için öncelikle yerel yedeklerinize bir göz atın. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzun Dosya yöneticisine girin ve telefonun “Dahili depolama birimi” ne geçiş yapın. Çıkan klasörler içerisinden “Whatsapp” klasörünü bulun ve içerisine girin. Ardından “Databases” klasörüne giriş yapın.

 
Burada son 7 güne ait Yerel sohbet yedeklerinizi görebilirsiniz. Bu klasör Whatsapp uygulamasını kaldırmış olsanız dahi silinmeden duracaktır.

Burada öncelikle hangi günün yedeğini yüklemek istediğinize karar verin, “msgstore.db.crypt12” dosyası en güncel yedeğinizdir. Eğer bu durumda Whatsapp uygulamasını kaldırır ve tekrar kurarsanız “msgstore.db.crypt12” dosyasındaki mesajlarınız geri gelir.

Eğer daha eski mesajlarınızı geri getirmek istiyorsanız öncelikle “msgstore.db.crypt12” dosyasının adını farklı bir şey yapın. Daha sonra hangi günün yedeğini geri getirmek istiyorsanız onun adını “msgstore.db.crypt12” olarak değiştirin ve Whatsapp programını telefonunuzdan kaldırın ve tekrardan kurun. Adını “msgstore.db.crypt12” yaptığınız yedekteki sohbetleriniz geri gelecektir. Bu crypt12 dosyalarını yeni telefonunuza atarakta eski mesajlarınızı yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

Çözüm 2: Silinmiş WhatsApp Mesajlarını Yedek Olmadan Geri Yükleme

Eğer Whatsapp mesajlarınızı Google Drive hesabına yedeklemediyseniz ve yerel yedek dosyalarını yanlışlıkla sildiyseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz. Unutmayın! Bu yöntem yedeği alınmamış mesajlarınızı geti getirmede işe yaramaz. Sadece yukarıda göstermiş olduğumuz Yerel sohbet yedekleri bir şekilde silinmiş ise bu yöntem ile bir ihtimal silinen Yerel sohbet yedeklerini geri getirebilirsiniz.

Android Photo Recovery ile rehber, arama geçmişi, fotoğraflar, WhatsApp geçmişi gibi Android adına neyi geri getirmek istiyorsanız geri getirebilirsiniz. Birkaç basit adımda kaybolmuş Android verilerini kolayca kurtarabilirsiniz. Bu program Samsung, HTC, LG, Motorola dahil olmak üzere neredeyse tüm Android cihazlarını destekliyor. Bilgisayarınıza yazılımı indirebilir ve deneyebilirsiniz.

Whatsapp mesajlarını geri getirme programı

>> http://www.teknoustam.com/download/android-photo-recovery/

1. Adım Telefonunuzu Bilgisayarınıza USB Kablosu ile Bağlayın

İndirdiğiniz yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra Android Data Recovery yazılımını çalıştırın. Ardından telefonunuzu bilgisayara USB kablosuyla bağlamanız istenecektir.

2. Adım USB Hata Ayıklamasını Etkinleştirmek için Android’i Kurma

Telefonunuz bilgisayarda kullanılabilmesi için USB hata ayıklamasını etkinleştirmelisiniz. Android 4.2 veya daha yeni bir sürüm için sırasıyla şu yolu takip edin;

Ayarlar > Telefon Hakkında > Yapı numarasına arka arkaya birkaç kez dokunun ve telefonu Geliştirici Modu’na getirin. Daha sonra Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama kısmını aktif edin.

usb hata ayıklama acma

3. Adım Telefonunuzda Bulunan Veriler

USB hata ayıklamasını etkinleştirdikten sonra cihazınız yazılım tarafından algılanacaktır. Taranmasını istediğiniz ayrıntılı dosyaları seçebilirsiniz. Örneğin WhatsApp. Bundan sonra devam etmek için İleri’ye tıklayabilirsiniz.

whatsapp mesajlarinı kurtar

4. Adım Program Taraması

Program Android cihazınızdaki WhatsApp iletilerini tarayacak. Ancak izniniz olması gerekmektedir. Bu yüzden telefonunuzdan Allow / Grant / Authorize uyarısına onay verin.

5. Adım WhatsApp Sohbet Geçmişini Önizleme ve Kurtarma

Verileri taraması biraz zaman alacaktır. Tarama bittikten sonra tarama sonucunda bulunan tüm kurtarılabilir verileri birebir önizleme yapabilirsiniz. WhatsApp sohbet geçmişini kurtarmak isterseniz “WhatsApp” seçeneğini tıklayın. Programdan hangisini geri yükleyeceğinizi seçmek için tüm WhatsApp sohbet geçmişinizi önizleme yapabilirsiniz. “Kurtar” düğmesini tıklarsanız, birkaç dakika içinde telefonunuza silinen whatsapp konuşmalarının geri geldiğini görebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Önemli İpuçları:

Ayrıca bu program ile Android kişilerinizi, videoları, arama günlüklerini, arama geçmişini, fotoğrafları, yer imlerini, takvimleri, notları ve diğer şeyleri kurtarabilirsiniz. Samsung, HTC, LG, Sony veya herhangi bir telefonda Android Photo Recovery ile kurtarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Birkaç saniye içinde WhatsApp silinen mesajları geri getirme gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Android Data Recovery sayesinde kurtarmak istediğiniz verileri tek tek seçebilirsiniz. Yalnızca WhatsApp iletilerini almak istiyorsanız bu öğeyi seçebilirsiniz. Bu programın en etkileyici yanı yedek dosyanız olmadan telefondan silinenleri geri getirme yapmanızı sağlar. Ücretli sürümleri ile daha detaylı işlemler yapabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürüm size fazlasıyla yetecektir.


 • uğur
  1 ay önce

  3 gün önce bir konusma sildim yedekledim zannediyordum yedek alamamışım onu kurtarmaya çalısıyorum o konusmaları bu proğramdan alamadım wadsap butonları aktif degil

  0
  yorum beğen
 • Ayhan aslan
  1 ay önce

  Göktug bey bana mail yoluyla ulasırmısınız
  Sorun whatsap önemli.

  0
  yorum beğen
 • Hakan
  2 ay önce

  Eski fotoğraflarim yok ses kayıtları

  3
  yorum beğen
 • musatafa aşçı
  5 ay önce

  ya whatsapp 3yıl öncede görmek istiyorum

  7
  yorum beğen
 • Özcan yozgat
  5 ay önce

  Bir yıl önceki aynı numara ama vodifon hattına ait resim ve vidyoları alabilirniyim

  7
  yorum beğen
 • mert
  6 ay önce

  merhabalar.yanlislikla whatsap hesabimi sildim mesajlarimi her ay xuzenli olarak drive yedekliyordum ama ordada gozukmuyor mesajlarim benim icin cok onemli bu uygulamayla geri getirebilirmiyim yardimci olurmusunuz benim icin cok onemliler

  11
  yorum beğen
 • Ozge
  6 ay önce

  Merhaba ben drive yedekleme yapmıyorum ve databases e de 7 günden önceki mesajların yedeklemesi bulunmuyor ben yaklaşık 1 ay öncesinin silinmiş mesajlarını geri getirmek istiyorum anlattıklarınızi yaptım ama root kısmında bi sorun cıktı başka bi yolu var mıdır ucreti karsiliginda da olsa getirebilir mısınız yardımcı olursanız sevinirim.

  10
  yorum beğen
 • Emirhan
  10 ay önce

  Merhaba bu durum benim için çok önemli yedeklerimi geri kurmaya calıştığımda drive mailimi seçiyorum fakat bana “Hesabınıza şuan ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin” tarzı bir uyarı geliyor her defasında böyle oluyor herşeyi denedim fakat yedeğim olduğu halde olmuyor yerel yedek hala duruyor bu mesajları geri getirmenin bir yolu var mı ?

  11
  yorum beğen
 • aylin
  10 ay önce

  Merhabalar;
  Telefonuma yukarıda bahsettiğiniz herşeyi harfiyen yerine getirerek yaptım. Herşey anlattığınız gibi oldu ancak fotoğraf ve videolar gelmiş olmasına rağmen whatsap yazışmaları gelmedi. 15 Aralık’tan bu yana olan whatsap konuşmaları gerekiyor. ve bunlar benim için hayati önem taşıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  13
  yorum beğen
 • Ali
  10 ay önce

  Ben geçen ay HTC marka telefonumdan yeni aldığım iPhone whatsapptan tüm medyayı attım ve HTC ‘yi fabrika ayarlarına geri döndürdüm bu olay yaklaşık bir ay önce oldu geri getirebilir miyim WhatsApp yedeklemesi falan yok

  11
  yorum beğen
 • Emine
  10 ay önce

  methaba ocak 2018 den itibaren bütün whatsAp konuşmalarımı nssıl heri getirebilirim

  11
  yorum beğen
  • Hakan
   4 ay önce

   Biraz zor emine.

   7
   yorum beğen
 • Yavuz selim aksu
  11 ay önce

  Ben yedekleme yapmadan mesajı sildim whatsapp ve telefon kapandı telefonu açıp whatsap silip tekrar yüklesem o mesaj gelirmi

  11
  yorum beğen
 • Ebru
  11 ay önce

  Merhaba haziran 2018′ in mesajlarını geri getirebilir miyim yardımcı olur musunuz?

  11
  yorum beğen
 • Aqil
  11 ay önce

  Salam.1 ay telefonu dəyişdim.yeni telefonda yedekleme bulundu yazir.geri yükle yazır geri yukluyurem mesajlar geri gəlmir

  12
  yorum beğen
 • Aqil
  11 ay önce

  Salam bir ay əvvəl telefonu dəyişdim keçmiş telefonda yedekler geri gelir.geri yükle yazır amma vatsapi açanda mesaj geri gelmir yardım edin

  13
  yorum beğen
 • Efe
  11 ay önce

  4ay önceki watsapdan gönderilmiş video ve konuşma lazım ona ulaşabiliyor muyuz? En eski ne kadar geriye gidiyor

  11
  yorum beğen
 • Seher
  11 ay önce

  Merhabalar, 2017 Eylül ayına ait WhatsApp konuşmalarına ihtiyacım var, geri getirmek mümkün müdür, çok onemli😦

  13
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   11 ay önce

   Malesef, o kadar eski konuşmaları geri getirmenin bir yolu yok.

   12
   yorum beğen
 • Kemal
  11 ay önce

  Merhaba ben ios cihazimi sifirladim sonra whatsappi indirdim yedekleme vardi acil birine yazmam lazimdi bende atla dedim ve atladim sonra yedeklemeyi geri alamadim ne yapmam gerekiyor ve o atladigim yedeklemede 22 ocak 2019 saat 1:49 du lutfen cevap verin 1 gblik yedegim vardi

  14
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   11 ay önce

   Merhaba, Whatsapp’ı kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi? Tekrardan sorması gerekiyor.

   10
   yorum beğen
 • Basak
  12 ay önce

  Merhaba. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki Google drive son alınan yerel yedeği mi yedekliyor yani örneğin dün ayın 17sinde gece ikide yerel yedek aldı fakat 18 inde gündüz 12 de Google drive yedeği aldı bu durumda 18 inde olan konuşmalarıda mı alıyor yoksa 17 si gece ikide alınanı mı

  10
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Genelde Google Drive ve yerel yedekler aynı anda alınır. Eğer kendiniz bir yedek aldıysanız ya da farklı bir durum varsa, Google Drive yerel yedeklerle ilgilenmez, yedeklenme saati neyse o anda bir yedek alır ve Drive’a yükler.

   11
   yorum beğen
 • Basak
  12 ay önce

  Abi iyi akşamlar yazdığım gitmedi galiba whatsapp uygulamasını telefondan kaldırdık. İlk başta diğer kişilerin rehberinden baktığımızda profil resmi ve durum görünüyordu fakat şimdi baktığımızda hiçbir şekilde durum ve profil resmi görünmüyor davet et yazısı çıkıyor. Bu durumda whatsapp hesabı otomatik olarak silmişmidir

  12
  yorum beğen
 • 123
  12 ay önce

  Merhaba whatsapp hesabını telefondan kaldırdıktan sonra ilk başta profil resmi ve durum görünüyordu ama artık hiçbirşey görünmüyor davet et çıkıyor bu durumda
  Whatsapp otomatik olarak hesabı mı silmiş oluyor

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Whatsapp hesabı silinebilen bir şey değil. Aynı numara ile tekrardan Whatsapp’ı kurduğunuzda tekrardan aktif olacaktır.

   11
   yorum beğen
 • Ozge
  12 ay önce

  Merhaba watsapta surekli yedekleme yapiyorum ama bugun telefonumdaki tum konusmalar gitti watsabi kaldırıp geri yukledim ama google drve hesaptan watsabi açın diyo anlamadim lutfen yardimci olur musunuz nasil geri getiricem

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Google Drive’da yedekli konuşmaları getirmek için, telefonda Google (Gmail) hesabınıza girmiş olmanız gerekmekte.

   11
   yorum beğen
 • Aslı
  12 ay önce

  Merhaba, whatsapp hesabımı silip tekrar yükledim yedek almamıştım fakat database klasöründe var 21 mb olarak bir kaç tane bilgisayara kopyalamıyorum belirtilmemiş hata uyarısı veriyor ne yapmalıyım silinmişmidir tamamen

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Eğer Datebase klasöründe yedekler varsa Whatsapp’ı tekrar yüklerken yedeklerinizi yüklemek isteyip istemediğinizi sorması gerekiyor. Eğer sormadıysa Whatsapp’ı kaldırın. Databases klasöründeki en son alınan yedeğin adını “msgstore.db.crypt12” yapın. Whatsapp’ı tekrar kurun. Kurulum aşamasında yedeği yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır.

   11
   yorum beğen
 • Buse
  12 ay önce

  Merhaba whatsapp mesajlarım yedekli olmasına rağmen yükleme %41 de kalıyor ve geri yüklemiyor ne yapmam gerekiyor

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın, Google hesabınızdan da çıkış yapın. Tekrar giriş yapıp Whatsapp’ı yükleyin. Böyle bir sorununun olmaması gerekiyor, yedekleriniz Drive hesabınızdan yüklenmeye çalışıyorsa, birde yerel yedekleri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

   11
   yorum beğen
 • Selma
  12 ay önce

  Konuşma olmayan sayfa derken sohbetler kısmında hiçbir sohbetin olmamasını kastediyorum

  14
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Hiçbir sohbetin olmaması durumunda da o şekilde yedek alınır. Alınan yedeğin boyutundanda boş olduğunu anlayabilirsiniz.

   11
   yorum beğen
 • Selma
  12 ay önce

  Ayrıca yerel yedeklemelerde whatsapp konuşma olmayan bir sayfayıda yedekliyor mu günlük olarak.

  14
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Konuşma olmayan sayfa derken mesajları silinmiş sohbet penceresini kastediyorsanız, boş olsada son haliyle yedeklenir.

   12
   yorum beğen
 • Selma
  12 ay önce

  Whatsapp silindiğinde ve tekrar whatsappa farklı numarayla kaydoldugunda eski numaranın whatsapp yedekleri tekrar aynı databasess klasöründe kalıp yeni yedeklerde o klasöre mi yükleniyor? Bu durumda bir hafta sonunda eski numaranın yerel yedeklerinin yerini yeni numara yedekler mi alıyor?

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   12 ay önce

   Tam olarak emin olmasamda başka bir numarayla giriş yaptığınızda eski numaranın yedeklerinin siliniyor olması lazım. Bunu deneyerek öğrenebilirsiniz.

   13
   yorum beğen
 • Şengül
  1 sene önce

  Whatsapp silinip yeni bir whatsapp yüklendiğinde eski whatsappa ait databasess klasörü otomatik olarak gider mi

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Yeni Whatsapp yüklemekten kastınız, yeni bir numarayla Whatsapp’a giriş yapmaktan bahsediyorsanız silineceğini düşünüyorum. Ama tam olarak öğrenmek için denemek gerekir. Eğer siz yedeklerin silinmesini istemiyorsanız, yedek dosyalarını farklı bir yere kopyalayabilirsiniz.

   12
   yorum beğen
 • 123
  1 sene önce

  whatsappı sildikten sonra yerel yedekler dosyası boş olunca tekrar whatsapp yüklendiğinde o numara İçin konuşmalar yerel yedekler dosyasına geri gelir mi

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Whatsapp’ı sildiğinizde yerel yedek dosyalarının silinmemesi gerekir. Eğer bir şekilde yerel yedekleriniz kaybolduysa Whatsapp’ı tekrar kurduğunuzda dosyalar geri gelmez. Eğer yerel yedekler silindikten sonra kısa bir süre içerisinde “Silinen dosyaları geri getirme” tarzındaki programlarla telefonu tarattığınızda bir ihtimal dosyaları geri getirebilirsiniz.

   12
   yorum beğen
 • Gizem
  1 sene önce

  Merhaba. Ben iPhone kullanıyorum. Yedeklemeler ve iCloud yedeklemenin açık olmasına rağmen mesajları sildigimde hiçbir şekilde geri yükleyemiyorum. Yani sadece o günün mesajlarını geri yüklüyor o hafta içerisindeki hiçbir mesajı geri getiremiyorum. Nedeni ne olabilir sizce ne atladım. Silmemem gereken önemli bir şeyi sildim geri getirmem gerek

  15
  yorum beğen
 • Sinem nur
  1 sene önce

  Merhaba ben yedekleme yapılmamış whatsap ile ve pc yok direk silinen bitane mesaj var ona ulaşmak istiyorum nasıl geri getireblirim

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Merhaba, yazımızdaki “Yerel Yedekler İle Eski Sohbetleri Geri Getirme” bölümüne göz atın. Eğer silinen mesajın üzerinden 7 gün geçmediyse, anlattığımız şekilde mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

   11
   yorum beğen
 • erdi
  1 sene önce

  Google drive’ye yedeklenen mesajlar whatsappı kurunca ,telefonda google drive açık değilse , whatsapp otomatik olarak google drive yedeklerini geri mi getirir yoksa drive nin telefonda açık mı olması gerekiyor

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Yedeklemenin yapıldığı Google hesabının telefonda aktif olması gerekmekte. Farklı bir hesap ile giriş yaptığınızda yedeklerinizi göremezsiniz.

   12
   yorum beğen
 • Başak
  1 sene önce

  Abi ben zaten hiçbir şekilde gelmesin istiyorum. Gerçekten cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yerel yedekler silinmiş olduğuna göre Google drive yedekleride sadece telefonda Google drive aktif olduğunda geliyorsa eğer Google drivesinden de çıkış yapayım. Ve birde göktuğ abi yerel yedekler her gece ikide internetimiz açık olmasa bile yapılıyor mu

  16
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Evet yerel yedeklerin internet ile bir ilgisi yok. İnternetiniz kapalı olsada mesajlarınız telefon hafızasına yedeklenir. Mesajları sildikten sonra yerel yedekleri silebilir ve manuel olarak Google drive yedeği alabilirsiniz. Boş Whatsapp için Drive yedeği alındığı için bir daha eski mesajları geri getirmenin imkanı olmayacaktır.

   10
   yorum beğen
 • Başak
  1 sene önce

  Lütfen cevap verin çok aklıma takılıyor

  13
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Konuşmanın üzerinden çok zaman geçmiş. Birşey yapılabilir gibi durmuyor. Datebases klasörü boş ise yerel yedekler silinmiş demektir. Google Drive’da konuşma olmasa bile son 24 saatteki durumu yedekler. Yani mesajlar silindikten sonra gece yedeklenme alındıysa mesajları getirmenin bir yolu yok.

   15
   yorum beğen
 • Başak
  1 sene önce

  Ve teyzem okuma yazma bilmiyor bizi sadece görüntülü arıyor whatsapp benim konuşmalarımın üzerinden 15 gün sonra silindi hergün yerel yedek alıyorsa hiç konuşma olmayan tamamen boş whatsappı yerel yedeklemeye alıyor mu. Bu durumda benim konuşmalarım gelmez heralde çünkü yerel olarak boş ekran yedekleniyor doğrumuyum?

  13
  yorum beğen
 • Başak
  1 sene önce

  Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim teyzemin telefonundan whatsapp yoluyla mesajlaştım ben mesajlaştıktan 20 gün sonra teyzemden whatsapp silindi ve yaklaşık 15 gün sonra farklı numarayla whatsapp yüklendi. Yeni whatsapp yüklendiğinde databasess klasörüne baktırdım ve içi tamamen boştu. Boş olması demek yedeklemelerin silinmiş olduğunu gösteriyor değil mi. İkinci sorum ise iki farklı numara fakat aynı Google drive hesabı kullanılıyor bu durumda Google drive yedeklemeleri yaptığında bu yedekler ayrı olarak belirtiliyor mu yoksa hepsi eski numara üzerine mi yedeklenmeye devam ediyor

  10
  yorum beğen
 • Başak
  1 sene önce

  Diğer numaramla kullanılan whatsapp telefondan silindi bu durumda databasess klasöründe kalan yedekler kaç gün geçince tamamen klasörden silinir

  14
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Soruyu tam olarak anlayamadım ama yazıda belirttiğimiz klasörleri kontrol ederek yedeklerin silinip silinmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer Whatsapp silindiyse üzerine yeni yedekler alınmadığı için sürekli olarakta kalabilir.

   12
   yorum beğen
   • Selami
    1 sene önce

    Merhaba hocam benim sorunum watsapı yedekledim proğramı silip tekrar yüklediğimde geri yükle adımını atlayıp atlaya bastım büyük ihtimal mesajlar geri gelmedi 1 yıllık geri nasıl yüklerim teşekkürler şimdiden

    14
    yorum beğen
    • Göktuğ Özkan
     Göktuğ Özkan
     1 sene önce

     En basiti Whatsapp’ı tekrardan kaldırıp yüklemeyi deneyin. Eğer sonuç alamazsanız makaledeki yedek klasöründeki dosyalara göz atın. Yedekler mevcutsa onlardan birini yükleyebilirsiniz.

     12
     yorum beğen
 • edanur
  1 sene önce

  sanırım uygulama telefona root kuruyor kabul ettıgım halde olmuyor

  12
  yorum beğen
 • edanur
  1 sene önce

  merhabalar dediklerinizi yapmama rağmen olmadı. mesajlar silineli en fazla 15 20 dakıka oldu ama uygulkama hata verıyor

  11
  yorum beğen
 • Duygu
  1 sene önce

  Merabalar 3 gun oncesine ait whatsap sohbetini veri getirmek istiyorum silinmis ve hayati mesele sd cartta yok yedekleme yaptim kac kez getiremedim en sn dun aksami gosterio yedeklemede whatsap databases e grdm ici bos baska bi yolu varmi bu konusmanin kendi istegmle kndi jnusmami cikarmk ispat etmk zorndayim evliligm buna bagli ve binun icin herseyi yaparm ne olur yardim edin

  11
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Whatsapp ayarlarından Sohbet Yedeğine girin. Eğer yerel yedekleme kısmında 02:00 yazıyorsa Whatsapp Databases klasörü boş olmamalı. Dosyalarınızın içerisinde “.crypt12” kelimesinide arayabilirsiniz.

   13
   yorum beğen
 • Serkan
  1 sene önce

  Göktürk bey benim silinen watsap mesajlarımı size getirsem ücreti karşılığında geri getirebilirmisiniz

  12
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Mesajlarınızı nasıl kaybettiğinizi tam olarak anlatırsanız yardımcı olmaya çalışırım.

   15
   yorum beğen
 • belkıs
  1 sene önce

  lütfen yardımcı olurmusunuz . whatsapp ı sectikten sonra mesajlara ulaşamadım olmuyorr yani ne yapmalıyım

  12
  yorum beğen
 • Gizem
  1 sene önce

  Bir şekilde 3 saat bekleyip son aşamaya geldim fakat recover seçeneğine tıkladığımda uygulamanın ücretli olduğunu öğrendim. Hayal kırıklığı..

  13
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Merhaba, yakında yazmızı güncelleyeceğiz. Bu sırada şu bilgileri verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
   Geri getirmek istediğiniz Whatsapp konuşmalarını kaybedeli kaç gün oldu ve hangi sebeple kaybettiniz. Telefon değişimi, Whatsapp silme, Telefon formatı vs.

   13
   yorum beğen
 • Gizem
  1 sene önce

  Merhaba,
  Programı indirdim ve telefonumu usb kablosu ile bilgisayara bağladım, adım atlamadığıma da eminim ancak uygulama telefonu bir türlü algılamıyor. Uygulamanın yardım seçenekleri de bir işe yaramadı. Allow / Grant / Authorize kısmını da bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  13
  yorum beğen
 • meryem
  1 sene önce

  Dediğiniz her şeyi yapmama rapmen sanıyorum olmadı. Sanıyorum diyorum çünkü hala checking device information kısmında kaldım . bundan bir önceki adımda whatsapp ı tara dediğimde ilk iki maddeyi kabul edip 3. için geçersiz demişti yeniden dene gibi bir şeye bastım hala bekliyorum söylediğim gibi. Ne yapabilirim bilmiyorum. Mümkünse sizden anında yardım almak isterim.

  İyi çalışmalar dilerim. birebir olarak aynı problemi yaşıyorum

  12
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Merhaba, yakında yazmızı güncelleyeceğiz. Bu sırada şu bilgileri verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
   Geri getirmek istediğiniz Whatsapp konuşmalarını kaybedeli kaç gün oldu ve hangi sebeple kaybettiniz. Telefon değişimi, Whatsapp silme, Telefon formatı vs.

   17
   yorum beğen
 • bilgen
  1 sene önce

  Göktuğ Bey merhaba,

  Dediğiniz her şeyi yapmama rapmen sanıyorum olmadı. Sanıyorum diyorum çünkü hala checking device information kısmında kaldım . bundan bir önceki adımda whatsapp ı tara dediğimde ilk iki maddeyi kabul edip 3. için geçersiz demişti yeniden dene gibi bir şeye bastım hala bekliyorum söylediğim gibi. Ne yapabilirim bilmiyorum. Mümkünse sizden anında yardım almak isterim.

  İyi çalışmalar dilerim.

  19
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Mail ile dönüş sağlıyorum.

   14
   yorum beğen
 • Seymen
  1 sene önce

  Slm Allow / Grant / Authorize bunu bulamadım yapamadım yardımcı olurmusunuz

  12
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   USB kablosu ile bağladığınızda ne tür bağlantı yapılacağını soracaktır. MTP bağlantısını seçmeniz yeterli. Eğer sormuyorsa “Telefon şarj oluyor” gibi bir bildirim olması gerekir. Onun üzerine basarak değiştirebilirsiniz.

   14
   yorum beğen
 • Mehtap
  1 sene önce

  Merhaba,
  Telefon google drive da en son 9 Temmuz da yedek alindigi gosteriliyor. Drive da yedege dokundugumuzda acilmiyor. Onizleme, yedegi silme gibi kisimlar cikiyor.

  Size nasil ulasabilirim. Cok onemli veriler oldugu icin geriye donuk mesajlarimi yuklemem gerekiyor.

  Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

  16
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Merhaba, Google Drive üzerinden Whatsapp yedeklerinizi görüntüleyemez ve açamazsınız. Gördüğünüz yedeğin Whatsapp yedeği olmadığından emin olun. Drive hesabınızın kendi yedeği olabilir. Whatsapp yedeklerini sadece Whatsapp programının ayarlarında görebilirsiniz. Whatsapp programında;
   Menü > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği
   Yolunu izleyerek son google drive yedeğin ne zaman alındığını öğrenin. Eğer ihtiyacınız olan tarihte bir yedek alınmış ise, bu yedeği yüklemek için üzerine tekrardan başka yedeğin alınmaması gerekir.
   Yedeği yüklemek için Whatsapp programını telefonunuzdan kaldırmanız ve tekrar kurmanız gerekir. Whatsapp en son alınan yedeği yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır.
   Bunun dışında Whatsapp her gece yerel dosya yedeği alır. Telefonunuz en son yedi günlük yerel yedekleme dosyalarınızı saklar. Google Drive sadece en güncel olanını tutar. Eğer en güncel olmayan, daha eski bir yedeklemeyi geri yüklemek isterseniz aşağıdaki adımları takip edin:
   Bir dosya yöneticisi uygulaması indirin.
   Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/WhatsApp/Databases dosyasını bulun. Eğer verileriniz SD karta kaydedilmemişse, sdcard yerine “dahili” veya “ana yedekleme” dosyası görebilirsiniz.
   Geri yüklemek istediğiniz yedekleme dosyasının seçin ve msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan ismi msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin. Eski yedekleme crypt9 veya crypt10 gibi daha eski bir protokol ismine sahip olabilir. Crypt uzantısındaki numarayı değiştirmeyin.
   WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırın ve tekrar yükleyin.
   Sorulduğunda GERİ YÜKLE’ye dokunun.

   19
   yorum beğen
 • makif
  1 sene önce

  Programı denedim ancak root yapılması gerekiyor diyor, Programın root yapma programını çalıştırıyorum işlem %80 kalıyor ve root edilemedi diyor ücretsiz sürümünü Vestel V3 5570 telefonumda kulandım. Sorunla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

  21
  yorum beğen
 • Umut
  1 sene önce

  Nedense İşlem Yapılırken Telefonum . Nedeni Ne Olabilir Acaba Discovery Kullanıyorum .

  19
  yorum beğen
  • Göktuğ Özkan
   Göktuğ Özkan
   1 sene önce

   Merhaba, sorunu tam olarak anlayamadım. Tekrar yazar mısınız?

   17
   yorum beğen