arama

Samsung S6 için Güncelleme Çıktı!

Harun Yildirim | 17.10.2018 - 18:07 | Haberler, Mobil
Samsung S6 için Güncelleme Çıktı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Samsung’un akıllı telefonlarındaki büyük değişimlerin temeli atılan Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinin kullanıcılara sunulmasından tam 3 yıl geçti. 2015’in Mart ayında piyasaya sürülen akıllı telefonlar için güncelleme paylaşıldı.

Tahmin edebileceğiniz gibi telefonlara Android sürüm güncellemesi değil, güvenlik güncellemesi geldi. Android 7.0 Nougat ile çalışan Oreo güncellemesini dağıtmaktan vazgeçmişti. Oreo güncellemesini vermeyen firmanın, yeni bir özellik sunmasını beklemiyoruz.

Galaxy S6 Edge modeli için G925FXXU6ERF5, Galaxy S6 için G920FXXU6ERF5 sürüm numaralı güncellemeleri sunan firma, Haziran ayı güvenlik yazılımlarını cihaza getirdi. S6 ve S6 Edge modellerinin uzun süre güncelleme almamış olması ise garip bir durum değil.

Samsung S6 için Güncelleme Çıktı!

Galaxy S6 modelleri firmanın kısa aralıklarla verilen güvenlik günellemeleri listelerinden kaldırıldı. Bu yüzden uzun aralıklarla güncellemeler aldıklarına ilerleyen yıllarda da şahit olacağız.

İlk olarak Yunanistan, Polonya, Hollanda, Bulgaristan, İsviçre ve Romanya’da paylaşılan güncelleme kısa sürede Türkiye’deki Galaxy S6 modelleri için de paylaşılacak. Telefonunuza bu güncellemenin gelip gelmediğini; Ayarlar-Yazılım Güncelleme-Güncellemeleri manuel olarak indir yolunu izleyerek kontrol edebilirler.

Üzerinden uzun yıllar geçtiği için unutmuş olabileceğiniz Galaxy S6 modellerini kısaca hatırlayalım.

Samsung S6 için Güncelleme Çıktı!

Samsung’un kendi geliştirmiş olduğu Exynos 7420 işlemcisinden güç alan telefonda o zamanlar ilk defa kullanılan DDR4 RAM bulunuyordu. Galaxy S6 o gün için tasarım ve kamerasıyla ön plana çıkmayı başarmıştı.

5,1 inç, 2560×1440 piksel çözünürlükteki Super AMOLED panele sahip olan ekran 577 ppi değerine sahip ve ekran Gorilla Glass 4 ile korunuyor. Ekran/kasa oranıysa %70,7 seviyesinde, günün şartlarında bu değer oldukça başarılıydı. 3 GB DDR4 RAM bulunan cihazın arkasında, 16 MP f/1,8 değerine sahip, 4K kayıt alabilen Sony IMX240 sensör yer alıyordu.

Özellikle tasarımıyla fark yaratan S6 Edge modeli, büyük boyutuyla Galaxy S5’e kıyasla büyük ilgi görmüştü. Yıllar içerisinde bu ilgi elbette yeni modellere kaymış olsa da Galaxy S6 modelleri Samsung severler için her daim özel bir yere sahip olacaklar.