arama

Ronaldo Transferi FIFA 19’u Karıştırdı!

Harun Yildirim | 14.07.2018 - 13:44 | Haberler, Oyunlar
Ronaldo Transferi FIFA 19’u Karıştırdı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Cristiano Ronaldo, EA Sport’un yeni yapımı FIFA 19’un çıkmasına az bir zaman kala Juventus’a transfer oldu. Bu gelişme, EA Sports tarafında önemli bir kriz nedeni oldu.

FIFA 17 ile birlikte oyuna dahil olan Alex Hunter’ın hikaye modunda genç yeteneğin kariyeri 2 sezondur, senaryo modunda oyuncuara sunuluyordu. Yeni oyun olan FIFA 19’da da Alex Hunter’ın hikayesi devam edecek ve senaryonun birçok noktasında karakterin yolu Cristiano Ronaldo ile kesişecekti. Fakat durumlar bir anda karman çorman oldu.

Ronaldo Transferi FIFA 19’u Karıştırdı!

2 sezon boyunca Read Madrid’e katılma hayali üzerinden işlenen senaryoda Alex Hunter bu oyunda büyük ihtimalle amacına ulaşıp Real Madrid yolunu tutacaktı. Bu noktadan sonra da Cristiano Ronaldo ile olan kesitler senaryo modunda büyük bir yer alacaktı. Problemler bununla da bitmiyor; Oyunun tüm reklam ve kullanılan afişlerinde Read Madrid formasındaki Ronaldo’yu yansıtan EA Sports, telif problemleriyle de yüz yüze kaldı.

Oyunun çıkışına çok kısa bir süre kaldığı için EA’in ne yapacağını tahmin edemiyoruz. Telif ve afiş problemleri çözülecektir ancak senaryo modundan Ronaldo’nun çıkartılıp farklı bir oyuncu veya karakterin eklenmesi için yeterli zaman yok gibi duruyor. Ayrıca oyunun kapak oyuncusunu hikayeden çıkarmak pek mantıklı bir hamle de değil. Alex Hunter’ın transfer hayalini de Madrid’den Juventus’a kaydırmak hikayenin akışını bozacaktır, yapılsa bile tüm senaryonun yenilenmesi gerekir. Animasyonlar, seslendirmeler derken bunun da zamanında yetişmesi mümkün olmayacaktır. Oyunun çıkış tarihi ertelenirse pek şaşırmayın. Yazımızı bitirmeden önce FIFA’nın en popüler modu olan Ultimate Team ile ilgili birkaç bilgiyi size aktaralım.

Ronaldo Transferi FIFA 19’u Karıştırdı!

Gamelab konferansında açıklamala yapan Darly Holt, Ultimate Team modunda normal şartlarda bir paket aldığınızda paketin içeriğini bilmediğinizi ancak yeni oyunda paketin içinde neyin ne oranla olduğunun belirtileceğini açıkladı. Yani tamamen körü körüne paket açmış olmayacaksınız ve oranlara göre paket tercihi yapabileceksiniz.