arama

PUBG Mobile vs. PUBG Mobile Lite Karşılaştırması

Özcan Çınar | 29.07.2019 - 16:20 | Android, Haberler, iOS, Mobil, Oyunlar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Özcan Çınar

Tencent Games in harika oyunu PUBG Mobile dan sonra düşük ram’e sahip telefonların dört gözle beklediği PUBG Mobile Lite geldi. PUBG Mobile Lite uzun bir süredir beta sürümünde olmasına rağmen son çıkan haberlerle birlikte ilk olarak Hindistan da oyuncuların kullanımına sunuldu. Peki PUBG Mobile Lite ile PUBG Mobile arasındaki farklar neler? Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

PUBG Mobile Lite’ın Ekstra Farkları Neler ?

Bu iki oyunun arasındaki bizce en büyük fark, boyutu. PUBG Mobile 2 GB gibi bir boyuta sahipken PUBG Mobile Lite sadece 500 MG lık çok hızlı indirilebilen bir boyutta karşımıza çıktı. Bunun yanında ekran grafikleri tıpa tıp aynı olan bu iki oyunu görünüm olarak birbirinden ayırt etmek neredeyse imkansız.

En önemli farklardan biri de oyunda sadece Erangel haritasının kullanılması. Tabi ilerleyen zamanlarda diğer haritaları aktif edip etmeyeceklerini hep beraber göreceğiz. Ayrıca PUBG Mobile 100 kişi ile oyuna başlarken PUBG Mobile Lite‘da işler biraz değişiyor. 60 kişi ile oyuna başlıyor. Bu da Ram’i düşük olan telefonların kasmasını bi nebze olsun azaltıyor. Bu arada PUBG Mobile Lite‘da koşarken sağlığı yenileyebiliyor olmak da oyuncular açısından büyük bir artı.

Tencent Games oyunculara daha uzun süre savaşta kalma imkanı sunmak için hasar yüzdelerini arttırdı. Artık daha fazla hasar alıp, daha uzun süre oyunda kalmak PUBG Mobile Lite ile mümkün. PUBG Mobile da nişan alma yardımı vardı. Bu sayede hedefe nişan alırken silahın tepmesi azalıyor hedefi vurmak kolaylaşıyordu. PUBG Mobile Lite ile bu özellik daha da gelişti ve hedefleri vurmak kolaylaştı.

PUBG Mobile Lite da grafikleri ayarlama şansı şimdilik yok. Düşük grafiklerle kurulurken bu ayarlar değiştirilemiyor. Ram i düşük olan telefonlarda oyunu oynamak haliyle daha kolay bir hal aldı.

Bu oyun şimdilik sadece Hindistan Google Play Store üzerinden resmi olarak indirilebilse de önümüzdeki günlerde ülkemizde de resmi olarak Google Play Store dan indirilip oynanmaya başlanacak. PUBG Mobile Lite oynayabilmek için 2 GB Ram’e sahip bir akıllı telefonunuzun olması yeterli.

Bu yazımızda sizlere PUBG Mobile Lite ve PUBG Mobile arasındaki farklardan kısaca bahsettik. Sizlerin de aklına takılan sorular olduğunda yorum yazmanız yeterli. TeknoUstam.com