arama

Oyun Oynayarak Para Kazanın

Göktuğ Özkan | 18.03.2018 - 17:56 | Haberler, Oyunlar
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Göktuğ Özkan Göktuğ Özkan

Para kazanmak kulağa oldukça hoş gelen bir söylemdir. Peki, oyun oynayarak para kazanmak desem neler hissedersiniz? Bazılarınız hadi canım sen de diyor sanki bazıları da ben varım der gibi… Evet, yanlış duymadınız günümüz koşullarında hem oyun oynamak hem de aynı zamanda para kazanmak artık mümkün. Bu şekilde para kazananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Siz de oyun oynamak ve aynı zamanda para kazanmak istiyorsanız bu yazımız tam olarak size hitap ediyor.

Oyun Oynayarak Para Kazanılır Mı?

Oyun dünyası, son yıllarda büyük bir gelişim göstererek adeta dev bir sektör haline gelmiş bulunmaktadır. Çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek demeden hemen herkes oyun dünyasında kendisine hitap eden, heyecan ve zevk veren oyunlarla mutlaka uğraşmaktadır. Gerek bilgisayarların gerekse akıllı cihazların bu işte büyük bir payı bulunmaktadır. Bazıları belirtiğimiz gibi oyunlarla eğlence amaçlı uğraşırken bazıları da eğlenmenin yanı sıra para kazanmayı da hedeflemektedir. Yani başlıkta da belirtildiği üzere online oyun oynayarak para kazanmak mümkündür.

Para Kazanabileceğiniz Oyunlar

Oyun oynayarak para kazananların izledikleri farklı yöntemler vardır. Örneğin bazıları oynadıkları oyunlara dair diğer oyun severleri bilgilendirmek ve onlara nasıl oynamaları gerektiğini belirten videolar hazırlayıp başta youtube olmak zere internet üzerinde yayınlamaktadır. Bazıları ise online oyunlarda kontrol ettikleri kahramanı geliştirerek kazandırdığı özelikleri ve ekipmanları satarak para kazanmaktadır. En çok para getiren yol ise geliştirilen karakteri satmak olmaktadır. Steam üzerinden online oyunlara dair kahramanlar, ekipmanlar ve diğer araçlarla ilgili satın alınabilecek pek çok şey bulunmaktadır. Buradan satış yapabilmek için üyelik alarak login olmak yeterli olacaktır. Genel hatlarıyla konuya dair paylaşımda bulunduktan sonra şimdi de oyun oynayarak para kazanmak hangi oyunlarla mümkün olmaktadır biraz da onlardan bahsedelim.

İşte oyun severlerin hem oynadığı hem de para kazandığı belli başlı oyunlar:

 • Twitch: Dünyanın en popüler online oyunlarından birisi olan Twitch üzerinden para kazanmanın en etkili yolu kanal oluşturup buradan canlı yayın yapmaktır. Kanala abone olanları sayısı arttıkça ve bağışlarla kazanılan para da artacaktır. Hatta çok sayıda kimse abone olursa bazı markalar veya web siteleriyle sponsorluk antlaşması yaparak da para kazanılmaktadır.
 • League of Legends: Kısaca LOL olarak bilinen bu oyunda aylık binlerce liralık paralar kazanmak mümkündür. Geliştirilen karakter ve takım halinde turnuvalara katılıp başarılı olunmuş hesaplar, satış listesinde öncelikli olarak tercih edilmektedir.
 • Counter Strike: Global Offensive: Yıllardır bitmeyen modası ve sürekli geliştirilen yeni versiyonları ile Counter Strike, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın her bir yanındaki oyun severler tarafından popüler olarak tercih edilmektedir. Oyunda kazanılan ekipler ve karakterin steam üzerinden satışı ile veya takımızla turnuvalara katılarak elde edilen başarılara göre para kazanmak mümkün olmaktadır.
 • Dota 2: LOL’dan önce piyasaları kasıp kavuran Dota, son zamanlarda popülerliğini kaybetmiş gibi görünse de halen pek çok oyun sever tarafından aktif olarak oynatılmaktadır. Özellikle milyon dolarlık ödüllü turnuvaları ile hala takımların en gözde oyunlarından birisidir.
 • Knight Online: Oyun oynayarak para kazanmak kavramı birçok kimse için Knight Online ile birlikte ortaya çıkmıştır diyebiliriz. Buradan kazanılan eşyalar ve karakterin gelişimine bağlı olarak sahip olduğu özellikler, halen bir kazanç kapısı olarak görülmeye devam etmektedir.

Dünya geneline şöyle bir bakıldığında oyun oynayarak para kazanmak konusunda adeta işin hakkını vermiş pek çok kimse bulunmaktadır. Bu kimseler hem geliştirdikleri karakterler ve araçlar hem de birlikte ödüllü turnuvalarına katıldıkları takımları ile binlerce hatta milyonlarca dolar kazanmıştır.


 • emirhan
  5 ay önce

  abone icin de yapin aynisini

  2
  yorum beğen