arama

Microsoft Surface Go Tanıtıldı!

Harun Yildirim | 10.07.2018 - 18:39 | Haberler
Microsoft Surface Go Tanıtıldı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Microsoft’un Surface serisine yeni dahil olan Surface Go modeli 10 inç boyuta sahip, Windwos 10 işletim sistemini kullanan dokunmatik ekrana sahip bilgisayarını tanıttı.

Türkiye’de pek popüler olmasa da Surface modelleri Microsoft’un en önemli bilgisayar serilerinden biri olarak yurtdışında yoğun miktarda satılıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde çok tercih edilen bilgisayar serisinde birçok model mevcut. Tablet tarzında, taşınabilir olan modellerin bazılarında kılıfla bütün klavye bulunuyor. Böyle bir model olan Surface Go ailenin yeni üyesi oldu.

Microsoft Surface Go Tanıtıldı!

Surface Go Teknik Özellikler

Hafif ve küçük ekrana sahip bir model isteyenlere hitap eden Surface Go adındaki tablet bilgisayar, 10 inç boyutlu ekranında 1800×1200 çözünürlük sunuyor. 3:2 ekran oranına sahip olan cihaz, ön tarafında dahili kamera bulunduruyor. USB 3.1 Type-C bağlantı girişi bulunan cihazda, Intel Pentium Gold 4415Y, 4/8 GB RAM seçeneği, 64/128 GB depolama seçeneği sunuluyor. 400 dolardan satışa sunulan cihazın ABD’de yüksek satış rakamlarına erişmesi bekleniyor.

Windows S işletim sistemine sahip olan Surface Go’nun yalnızca Wi-Fi modeli bulunuyor. Yılın sonunda cihazın LTE desteği bulunan bir modeli de piyasaya sürülebilir. Bilgisayarda kurulu olarak gelen Windows S, ücret ödemeden Windows 10’a yükseltilebiliyor. Bunu da belirtmeden geçmeleyim.

Günlük Kullanım için Zarif Bir Bilgisayar

Office programlarını kullanmak, internet üzerinde gezinmek, basit videoları düzenlemek ve benzer gündelik işleri yapmak için yeterli donanıma sahio olan Go’nun ekranı menteşe sistemiyle dik durabilecek şekilde tasarlanmış. Kılıfına entegre edilmiş klavye ile kullanabildiğiniz cihazın stylus pen desteği de bulunuyor. Bahsettiğimiz kalem cihazla beraber gelmiyor ve 99 dolar ödeyerek satın alabiliyorsunuz. Cihazın iPad Pro modellerinde bulunmayan mouse desteği olduğunu da ekleyelim.

Microsoft, yeni ürünü için bir video da paylaştı. Videoyu izleyerek Surface Go’nun genel özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.