arama

iPhone X ve iPhone 8 Fiyatlarına İnanılmaz Zam!

Harun Yildirim | 12.07.2018 - 19:42 | Haberler, iOS
iPhone X ve iPhone 8 Fiyatlarına İnanılmaz Zam!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Geçtiğimiz günlerde yeni MacBook Pro modellerinin duyurusunu yapan Apple, iPhone X, iPhone 8 ve tüm Apple ürünlerinin fiyatlarını inanılmaz şekilde artırdı.

Apple, iPhone X satış fiyatına zam getirdi. Bundan önce 6.099 TL’den satılan cihaz, gelen zamla beraber Apple, gün içerisinde 64 GB modeli için 7.499 TL’ye yükseldi. 256 GB’lık model ise zam sonrasında 8.599 TL fiyat etiketine yükseldi. Dolar kurunun 5 liraya dayanmasıyla uzun süredir beklenen zam, durumları kötü bir hale getirdi. ABD’de 999 dolardan satışa çıkan cihaz, eklenen vergilerle birlikte ülkemizde satın alınamaz bir fiyata yaklaştı. İlk fiyat etiketini uzun süre korumayı başaran Apple, tükenmiş olmalı ki kur güncellemesini yapıldı.

iPhone 8 modelinin fiyatları da ciddi ölçü de artış gösterdi. İlk olarak başlangıç fiyatı 4.199 TL olan iPhone 8, zam sonrasında 5.199 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. iPhone 8 Plus modeliyse 4.799 TL’den 5.899 TL’ye yükseldi. Fiyatları güncellenen Apple telefonlarının özelliklerini hep birlikte hatırlayalım.

iPhone X Özellikleri

Özetlemek gerekirse iPhone X, Android modellerini seven bir cihaz olarak nitelendiremeyeceğiz. iPhone ekosistemi içerisinde mutlu olan kişiler ise iPhone X modelini beğeneceklerdir. Buna ek olarak iPhone X, her şekilde ekosistemin tepesinde yer alıyor. Cihaz satın almak isteyen kişileri sevindirecek özelliklere sahip.

Bunların en önemli özelliği OLED ekran olurken, TrueDepth kameranın sunduğu yenilikler, geliştirilmiş olan çift arka kamera yetenekleriyle, her ne kadar bazı kullanıcıların beğenmeyeceği ve Touch ID’yi aratacak olsa da yeniliklerle gelen Face ID ve üst seviye performansı da artılar olarak görülüyor. Kısaca, iPhone X, Apple’ın yeni modeline dek en başarılı iPhone modeli olacak.

iPhone X ve iPhone 8 Fiyatlarına İnanılmaz Zam!

iPhone 8 ise geçen yılların tasarımını koruyan bir devam cihazı olarak karşımıza çıktı. Önceki modele göre gelişmiş özellikler sunan cihazın özellikle iPhone 8 Plus modeli insanlar tarafından iPhone X ile kıyaslandı ancak 10. Yıl özel modeli her şekilde daha ön planda duruyor.