arama

Instagram Takipçi Silme Özelliği ve Dahası

Harun Yildirim | 19.10.2018 - 14:06 | Haberler, Sosyal Medya
Instagram Takipçi Silme Özelliği ve Dahası
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Instagram, platform üzerinde sizi takip etmesini istemediğiniz kişilerin profilinizi görebilmesine müsade eden ancak takip etmesinin önüne geçen “takipçi silme” özelliğini denemeye aldı.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram, herkese açık profili kullanan kişilerin içlerini rahatlatacak bir özelliği deneme sürecine aldı. Yeni özellik sayesinde herkese açık profilinizi takip etmesinden mutlu olmadığınız kişileri tamamen engellemek yerine sizi takip etmesini engelleme özelliği ile nispeten uzak tutabileceksiniz.

Herhangi bir nedenden dolayı birinin sizi takip etmesinden rahatsız olabilirsiniz. Günümüz şartlarında bu durum hakkında yapabileceğiniz en iyi hamle o kişiyi engellemek olabilir. Engelleme biraz aşırıya kaçabildiği için pek tercih edilmiyor, buna ek olarak birini engellediğinizde hem o kişi sizin profilinizi, hem de siz o kişinin profiline giriş yapamıyorsunuz.

Bu durumun farkında olan Instagram, uygulamayı daha verimli hale getirmek için “takipçi silme” özelliği üzerinde çalışıyor. Bu sayede sizi takip etmesini istemediğiniz insanları takipçiler sayfası üzerinden engelleyebileceksiniz. Instagram’ın sözcülüğünü yapan bir kişi firmanın bu özellik üzerinde çalıştığını da onayladı.

Takipçe silme özelliği herkesin kullanıma açılmadı, özelliği test etme şanslı kullanıcılardan biri olup olmadığınızı kontrol etmek için Play Store üzerinden uygulamayı güncelleyebilir ve takipçi sayfası üzerinde takipçi silme özelliğini deneyebilirsiniz.

Instagram Takipçi Silme Özelliği ve Dahası

Yeni Güvenlik Sistemi

Kullanıcılar herhangi bir platforma kayıt olurken, telefon numaralarını vermek istemiyorlar. Bu doğrultu da Instagram, yeni bir güvenlik sistemi geliştiriyor.

Büyük güncellemeleri ile öne çıkan Instagram, kayıt ve giriş sisteminde de bir optimizasyon yapma çabasına girmiş durumda. SIM kartları ele geçiren kişilere kolaylık sağlayan SMS doğrulama yöntemi, yakın bir tarihte kaldırılabilir.

Instagram, giriş ve kayıt için “iki aşamalı doğrulama” sistemi üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu sistemle “Google Authenticator” benzeri bir hizmet sunulacak. Siteye giriş yaparken veya kayıt olurken, SMS yerine yazılım üzerinden kod alacaksınız. Böylece SIM kart hackleyenlerin önüne geçilecek.

Yeni sisteme ne zaman geliceği bilinmiyor ancak gelişmeler hakkında sizi haberdar etmeyi sürdüreceğiz.