arama

Huawei Telefonlara GPU Turbo Geliyor!

Harun Yildirim | 21.10.2018 - 01:00 | Haberler, Mobil
Huawei Telefonlara GPU Turbo Geliyor!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Huawei’in piyasaya sunduğu cihazlarda grafiksel performans artışı sunacak olan GPU TURBO özelliğine sahip olacak modeller ve tarihler açıklandı.

Akıllı telefonların, yüksek kalitedeki oyunlar gibi uygulamalar için geliştirdiği stabil, hızlı ve daha az enerji tüketmesini sağlayacak olan grafik işlem teknolojisinin güncelleme takvimi belli oldu. Huawei’nin uygun olan neredeyse tüm modellerine EMUI güncellemesi sayesinde iletilecek olan GPU Turbo grafik işlem teknolojisi, kullanıcıların cihazlarında yüksek grafik performansı almalarını sağlayacak.

Huawei P20 ve Huawei Mate serisi modellerin ilk önce alacağı güncelle ile grafik performansı %60 seviyelerinde artış gösterecek, güç tüketimi ise %30 seviyesinde düşecek. Bu durum, kullanıcıların sanal gerçeklik uygulamaları ve oyunları kullanma sıklığına göre değişkenlik gösterebilecek. Bu uygulamaların güç tüketimi ile ilgili namlarını hepimiz biliyoruz.

Mobil oyun performansına yapacağı etki dışında GPU TURBO adındaki güncelleme cihazlara yeni bir EMUI deneyimi de katacak. Günellemenin getireceği performans artışı sadece sanal gerçeklik değil, arttırılmış gerçeklik uygulamalarında da hissedilir derecede olacak. Bu yüksek donanım kullanımı gerektiren uygulamalardan tam performans alınabilmesi; sanal e-ticaret, sanal eğitim, çevrimiçi tıbbi tanı gibi alanlarda da kullanıcıların faydasına olacak. GPU Turbo güncellemesi, grafik konusunda cihaza yük bindiren her konuda akıllı telefonları rahatlatacak.

Huawei Telefonlara GPU Turbo Geliyor!

Ülkemiz için Huawei P20 ve P20 Pro modellerine 2018 Eylül, Huawei Mate 10 Pro modellerine 2018 Eylül, Huawei Mate 10’a 2018 Ekim, Huawei P Smart modeline 2018 Ekim, Huawei P20 Fite modeline 2018 Ekim, Huawei P10 modellerine 2018 Aralık ve Huawei Mate 9 modeline 2018 Aralık’ta gelecek

Güncellemeyi alacak olan modellerden Huawei P20 Lite’a kısaca bir yakından bakalım.

5.84 inç boyutta ekrana sahip olan 1080×2280 piksel çözünürlük sunan çentikli IPS paneli bulunan cihaz, Kirin 659 işlemcisi üzerine inşa edilmiş. Cihaz grafik tarafında gücünü Mali-T830 MP2 GPU’dan alıyor. P2o Lite modelinin 3000 mAh kapasiteli bataryası bulunduğunu ve 2349 TL’den satışa sunulduğunu ekleyerek haberimizi noktalayalım.