arama

Huawei P30 ile İlgili İlk Detaylar!

Harun Yildirim | 20.10.2018 - 13:39 | Haberler, Mobil
Huawei P30 ile İlgili İlk Detaylar!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Firma P20 modelleriyle yaşamış olduğu üstün başarıyı, Huawei P30 serisinde de devam ettirmek istiyor. Cihaz ile ilgili ilk detaylar belli oldu.

Huawei, P20 ve P20 Pro modelleri ile dikkat çekmeyi başardı. Üç kamerası sayesinde piyasada bulunan en iyi akıllı telefon kamerasını taşıyan P20 Pro’dan sonra firma, yeni modelleri için hazırlıklara başladı.

2019 senesinde piyasadaki yerini alması beklenen P30 ile ilgili taslak çalışmalarını başlatan Huawei, yeni modelle de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi duruyor. Sızdırılan bilgilere göre P30 ve P30 Pro adını taşıyacak olan cihazlar 5G bağlantı desteği de sunacak.

Huawei P30 Tescillendi

P30 markasını 2015 yılında tescilleyen şirket, marka onayını ise geçtiğimiz sene aldı. Tescil bilgilerine göre Huawei P30 ismi İngiltere, Tayvan, ABD ve Hong Kong için listeye şimdiden alındı.

Tahminlere göre cihaz, 2.560×1.440 piksel çözünürlüğe sahip 6,3 inç AMOLED ekrana ve HiSilicon Kirin 980 işlemcisi ile karşımıza gelecek. Android 9.0 ile kutusundan çıkmasını beklediğimiz cihazın kameralarının bu yılın tepe modelleri P20 ve P20 Pro gibi sınırları zorlayacağını düşünüyoruz.

Huawei P30 ile İlgili İlk Detaylar!

Firmanın P30 modelleri 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Şimdi firmanın bu yıl segmentinde lider modeli Huawei P20 Pro’ya kısa bir bakış atalım.

Huawei P20 Pro Nasıl Bir Telefon?

Cihazı kısaca özetlemek gerekirse firma, P20 Pro ile yılın en başarılı Android akıllı telefonunu çıkartmış denebilir. Kamera özellikleriyle en plana çıkan cihazın, profesyonel olarak fotoğraf ile ilgilenen kişilerin cebinde kesinle olacaktır. Cihazın donanımsal özellikleri de kamerasını aratmıyor, amiral gemisi sınıfındaki cihaz performans konusunda da kullanıcısı uzun yıllar boyunca üzmeyecek şekilde dizayn edilmiş.

Telefonun fiyatı ise elbette ucuz değil, Türkiye fiyatı 4.999 TL olarak açıklanan cihazın eksikleri de var; Bluetooth 5 bulunmuyor, kablosuz şarj yok, microSD kart desteği sunmuyor. Bunların haricinde üst segment bir modelde aradığınız tüm detaylar Huawei P20 Pro ile kullanıcılara sunulmuş.