arama

Huawei Geleceğin Tohumları Öğrenci Seçmeleri

Harun Yildirim | 12.07.2018 - 20:20 | Haberler, Mobil
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Huawei’nin günümüze kadar dünya üzerinde 96’yı aşkın üniversiteden, 30 bini aşkın “Geleceğin Tohumları” küresel sosyal sorumluluk projesinin yeni yıl takvimi belli oldu.

Huawei’nin global sosyal sorumluluk projelerinden olan Seeds For the Future için 2018 takvimi yayınlandı. Ülkemizin en başarılı üniversitelerinden 10 öğrencinin yer alacağı proje, 10-21 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Projeye katılma hakkı kazananların, gazeteci Cem Seymen’nin katılımıyla düzenlenecek mülakatla seçileceği açıklandı. Programda yer alacak öğrenciler hem Çin2i tanıyacak hem de firmanın üretim merkezini görme ve eğitim alma hakkı kazanacaklar.

Huawei Geleceğin Tohumları Öğrenci Seçmeleri

Geleceğin Tohumları Nedir?

Projenin temel amaçlarında genç nüfusa farklı bir kültürel bakış açısı bulması, öğrencilerin kariyer hedeflerine katkı sunmak, bulunuyor. Ülkemizde Huawei’nin Ar-Ge ve teknolojideki gücünün farkındalığına sahip olan marka elçileri oluşturmak ve bilişim sektöründe nitelikli insan kaynakları profilleri toplamak yer alıyor.

Bu yıl düzenlenecek olan programın açılış töreninde Pekin’de gerçekleştirilecek. Öğrenciler programın ilk yedi gününde Çin kültürü ve dili içeriğine ek olarak Yasak Şehir, Çin Seddi, Tiananmen Meydanı gibi ülkenin kültürel değerlerine ziyaretler yapılacak. Öğrenciler ikinci haftada Shenzhen’de bulunan genel merkezde firmanın iş değerleri, kültürü, çözümleri ve uçtan uca ürün gamını tam yerinde inceleyebilecekler.

Huawei Geleceğin Tohumları Öğrenci Seçmeleri

Proje katılımcıları, Ege Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Sabancı Üniversite’lerinde eğitim alan öğrenciler tarafından seçim yapılacak.

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda olan Huawei, bu sene çıkardığı P20 Pro, P20 ve P20 Lite modelleriyle tüm segmentlere hakim oldu. Bu başarısını sosyal sorumluluk projeleriyle destekleyen firmanın, yeni hamleleri neler olacak hep birlikte göreceğiz.