arama

Galaxy Note 9 Hakkında Tüm Bilgiler!

Harun Yildirim | 19.10.2018 - 14:44 | Haberler, Mobil
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Samsung’un merakla beklediğimiz tepe modeli Galaxy Note 9 hakkında birçok bilgi şimdiden ortaya çıktı. Hatta cihazın gerçek görüntüleri bile sızdırıldı. Samsung Galaxy Note 9 özellikleri tamamen belli oldu bile diyebiliriz. Cihaz ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Galaxy Note 9 fiyatı ne seviyede olacak, ülkemizde artan dolar ile kullanıcılar bu cihaza nasıl erişecekler? Samsung Note 9 özellikleri ve fiyatı almaya değer bir cihaz olduğunu gösterebilecek mi? Tüm bu sorulara yanıt vereceğimiz yazımıza geçelim.

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri

Cihaz hakkında en çok dikkat çeken konulardan biri sunduğu depolama alanı, ilgili kaynaklardan gelen açıklamalara göre hafıza ve RAM değeri sınırları zorlayacak. Cihazın yalnızca belirli bölgelerde satışa sunulacak olan bir versiyonunda 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanı bulunacak.

Global satışa çıkacak olan modelde ise 64 GB dpeolama ve 6 GB RAM yer alacak. Cihazın yüksek kapasitesi bulunan versiyonu ile ilgili detaylar paylaşılmadığı için nerelerde satılacağı ve fiyatı ile ilgili bilgi veremiyoruz.

Ürün bugün ve geçtiğimiz günlerde çalışırken de fotoğraflandı, bugüne kadar sızdırılan tasarımlarla uyumlu olan fotoğraflar cihazın Note 8 tasarım anlayışını devam ettirdiğini gösteriyor. Tasarım konusunda tek farkın parmak izi sensörünün yerleştirildiği nokta olduğunu belirtelim. Paylaşılan fotoğraflarda cihazın arayüzünü ve renk seçeneklerini görebiliyoruz. 

Galaxy Note 9 Çıkış Tarihi 9 Ağustos

Firma tarafından yapılan açıklamalara göre cihaz 9 Ağustos tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Samsung tarafından YouTube üzerinden paylaşılan videoda cihazla ilgili ipuçları da gördük. Video sonradan kaldırılmış olsa da içeriğinde S-Pen’in sarıya yakın altın rengi üzerinde durulmuştu. Bu kalem gelişmiş Bluetooth bağlantısına sahip olacak, deklanşör ve Bixby tuşu olarak da kullanılabilecek.

Kesin bir bilgi veremesek de Samsung Galaxy Note 9 fiyatı son derece yüksek olacak gibi duruyor. Tahmini fiyat olarak 929 dolar düşünülüyor. Bu fiyatın ülkemizde neye dönüşeceğini ise artık kestiremiyoruz.