arama

Galaxy Note 8 Güncelleme Aldı!

Harun Yildirim | 08.10.2018 - 10:49 | Haberler, Mobil
Galaxy Note 8 Güncelleme Aldı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Samsung tarafında tanıtımına tam bir ay kalan Galaxy Note 9 heyecanla bekleniyor. Firma geçtiğimiz yılın Note modeli olan Galaxy Note 8 kullanıcılarını da unutmuş değil. Note 8 yeni bir güncelleme aldı!

Android Oreo güncellemesini Mart ayında alan Note 8 için yayınlanan güncelleme, cihazın güvenliğini bir üst seviyeye çıkartıyor. Yüksek boyutlu bu güncelleme ile ilgili detaylara bir bakalım.

Galaxy Note 8 Güvenlik Güncellemesi

800 MB boyutunda N950FXXU3CRF4 sürüm kodundaki güncelleme, Haziran ayı Android güvenlik yamalarını cihaza ekliyor. Neredeyse 1 GB boyuta sahip olan bu güncellemenin boyutunun yalnızca güvenlik yamaları için çok büyük olması dikkat çekiyor.

Galaxy Note 8 Güncelleme Aldı!

Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri de içerdiği belirtilen güncellemenin, kimi ülkelerde sürüm yükseltme içeriği de bulunduğu için boyutun yüksek olduğu düşünülüyor. Buna ek olarak, güncelleme sonrasında Google Asistan’ı aktif etmek için “Hey Google” komutunu kullanabiliyorsunuz. Türkiye’deki Note 8 modellerine de gelen güncelleme için firma tarafından paylaşılan güncelleme notları pek kapsamlı değil. Haberimizi sonlandırmadan önce Note 8 nasıl bir modeldi kısaca hatırlayalım.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri

Türkiye’de 4.999 TL gibi bir fiyattan satışa çıkan Note 8, şu günlerde 4.300 TL civarında çeşitli çevrimiçi marketlerden satın alınabiliyor.

64 GB hafızası bulunan cihaz, S8+ Plus modeline benzer bir tasarım çizgisine sahip olsa da keskin hatlarıyla Note serisinden olduğunu belli ediyor. Cihazın arkasında bulunan iki kamera ve S-Pen desteği sunması cihazın en önemli fiziksel farkları.

Galaxy Note 8 Güncelleme Aldı!

Donanım tarafında Galaxy S8 modellerinde gördüğümüz Exynos 8895 yongasından güç alan Note 8, 6 GB RAM ile karşımıza çıkıyor. Grafik tarafında ise Mali-G71 tercih edilmiş. 2960×1440 piksel çözünürlük sunan ve 6.3 inç boyutunda olan Note 8’in Super AMOLED ekranı ve arka cam kasası Gorilla Glass 5 ile koruma altına alınmış. Cihazın suya ve toza karşı da dayanıklı olduğunu belirterek, haberimizi sonlandıralım.