arama

Fortnite Mobile, Android Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Harun Yildirim | 11.07.2018 - 21:14 | Haberler, Oyunlar
Fortnite Mobile, Android Çıkış Tarihi Belli Oldu!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Tencent Games tarafından, Android için Fortnite Mobile lansmanı yapıldı. Firma, oyunun çıkış tarihi hakkında bilgi gelmese de ortaya çıkan görseller 24 Temmuz’u gösteriyor.

İki farklı hayatta kalam yapımı olan Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnkown’s Battlegrounds, oyun dünyasında büyük bir etki yarattı. Bu etki o kadar büyük oldu ki oyuncu kitlenin neredeyse tamamı bu iki oyuna yöneldi. Bu iki oyun, mobil versiyonlarında da oyuncuların dikkatlerini üzerlerine çekmeye başladı.

Fortnite Mobile, Android Çıkış Tarihi Belli Oldu!

PlayerUnkown’s Battlegrounds, PUBG Mobile adıyla ilk önce Çin’de piyasaya çıktı. FPS oyunlarının mobil platformda pek popüler olmamasına rağmen oyun büyük bir ilgi gördü ve kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Tencent Games, oyunun Çin’de gördüğü ilgiyi tüm dünyada ilgi çekeceğini düşündü ve oyunu tüm kullanıcıların kullanıma açtı. Oyunun bugün gelmiş olduğu nokta yapımcıların yanılmadığını gösteriyor.

Fortnite tarafında ise Epic Games oyunu yalnızca iOS işletim sistemini kullanan kişiler için kullanıma açtı. Bu durum PUBG Mobile’ın akıllı telefonlardaki popülerliğini artırıyor olsa da durumlar yakın bir tarihte değişebilir. Tencent Games tarafından Android işletim sistemi için Fortnite lansmanı gerçekleştirildi. Firma kesin bir tarih vermemiş olsa da oyunun 24 Temmuz’da kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Fortnite Mobile, Android Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Ancak Fortnite’ta da PUBG’de olduğu gibi oyun ilk önce Çin’de kullanıma açılacak. Ancak ilerleyen dönemlerde oyunun tüm dünyaya açılmasına kesin denebilir. Fortnite Mobile’ın geliştirici olarak “Tencent WeGame” gösteriliyor. Firmanın PUBG Mobile’ın sonrasında Fortnite Mobile’ın da geliştiriciliğini üstlenmesi, mobil oyun sektöründe büyük bir konuma gelmelerini sağlayacak.

Fortnite’ın da mobil oyunculara sunulmasının sonrasında PUBG Mobile’ın mobil platformlardaki popülerliği nasıl bir duruma gelecek bu da merak edilenler arasında, iki oyunun yapımcısının da aynı olması başka bir konu. Bakalım, Fortnite Android platformunda beklentileri karşılayabilecek mi?