arama

Fornite 5. Sezon Başladı!

Harun Yildirim | 13.07.2018 - 13:09 | Haberler, Oyunlar
Fornite 5. Sezon Başladı!
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Fornite oyuncularının merakla bekledikleri 5. Sezon bugün balkadı. Paylaşılan güncelleme ile beraber yeni Çöl bölgesi, ilginç yırtıklar ve Golf arabaları oyundaki yerlerini aldılar.

Epic Games’in geliştiriciliğini üstlendiği ve 125 milyonu aşkın oyuncusu bulunan Fortnite, dünyanın en çok oynanan yapımlarından biri olmayı başarmıştı. Oyunun merakla beklenen 5. Sezonu ise bugünden itibaren başladı. Bugün paylaşılan güncelleme ile birlikte yeni Çöl bölgesi ve Golf arabaları olmak üzere yenilikler yapıma dahil edildi.

Haritada Araç ile İlerleme

Fortnite’ın ilk aracı olan market arabaları oyuncuların gönlünü kazanmıştı. İki kişilik olan market arabaları çok eğlenceliydi fakar dört kişilik gruplar için küçük kalıyorlardı. Oyuna yeni güncelleme ile gelen Arazi Golf Arabası’na ise tüm ekip yerleşebiliyor. Arabanın tek özelliği kaç kişi ile seyahat edebildiğiniz değil, arabanın arkasını kaydırarak ilerlediğinizde daha hızlı ilerliyorsunuz.

5. Sezonun en öneli yeniliği ise oyuna dahil edilen Çöl bölgesi oldu diyebiliriz. Kulüp Kalantor ve Palmiye Parkı olarak iki farklı alandan meydana gelen Çöl’de keşfetmenizi bekleyen çok farklı nokta bulunuyor. Buna ek olarak geliştirici ekibin adanın farklı yerlerine sürprizler eklediği de söylenenler arasında.

4. Sezon biterken milyonlarca kişinin canlı olarak izlediği roket fırlatışını izlemişti. Bu roket Fortnite evreninde çok fazla yırtık meydana getirdi.  Oyuncular bu yırtıkların etrafında Fortnite evreninin kapsamında olmayan eşyarlarla karşılaşmışlardı. Oyuncuları farklı dünyalara açılan yırtıkları keşfetmeleri için çağıran geliştirici ekip, kullanıcıları büyük maceraların beklediğini belirtiyor.

Fortnite’ın son aşamasında yani sekizinci ve dokuzuncu çemberler daralırken, sabit bir noktaya daralmayacak. Farklı yönlere doğru daralacak olan çemberler, oyunun son aşamasına daha fazla heyecan ve hareket getirecek. Bu modda bulunan ilerlemeli görevler de tek sezonla sınırlı kalmayacak, yeni sezonlarda da görevlerinizi tamamlayabileceksiniz.