arama

2018’in En İyi Torrent Siteleri

Ahmet Özdemir | 15.01.2018 - 00:06 | Haberler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Ahmet Özdemir Ahmet Özdemir

En iyi torrent siteleri hangisi veya hangileri? Bu sorunun cevabını tüm oyun severler ve film severler hep merak etmişlerdir. Uzun süredir Pirate Bay’nin yol göstericiliğini sürdürdüğünü görüyoruz. Birkaç torrent sitesi kısa bir süre önce yayınlarını durdurdu. En iyi torrent siteleri listesine bazı yeni isimler de ilave oldular.

Torrent siteleri gelir ve giderler. Bu sektörün doğasında bu vardır. Şimdi 2018’in başında, en çok kullanılan sitelerin mevcut plandaki yerlerini görmek için bir göz atalım istedik.

Pirate Bay tartışmasız bir numara olarak kaldı. Site geçtiğimiz yıl birkaç saldırıya maruz kalmış ancak birkaç ay içinde yaklaşan 15. yıldönümünü kutlayabilecek durumda gibi görünüyor.

Listede ayrıca Idope ve Zooqle gibi çeşitli yeni gelen torrent siteleri de yer alıyor. Birçok kişi yeni torrent sitelerinin çıkmasını görmekten mutluluk duyuyor olsa da bu sıklıkla başkalarına rakip olmaları demektir.

Örneğin geçen yılki ikinci site Extratorrent kapandı. Bu site kapanan tek site değildi. TorrentProject de iz bırakmadan kayboldu ve aynı şey isohunt.to için de geçerliydi. Resmi olmayan Torrentz sitesi kopyası Torrentz2.eu geçen yılın en yeni üyesi oldu. Biraz alışılmadık bir giriş yaptılar. Siteyi yine de dahil etmeye karar verdik. Geçmişi göz önüne alındığında bunu yapmamız gerektiğini düşündük.

Sonunda RuTracker da listeye girebildi. Torrent sitesi çok sayıda giriş için yeterli trafik üretiyor.Bu arada listeyi yalnızca uluslararası kitleye yönelik sitelerle sınırladığımızı hatırlatalım.

En iyi torrent siteleri tam listesi aşağıdadır. Liste çeşitli trafik raporlarına dayanmaktadır ve her birinin Alexa sıralamasını da dikkate aldı. Buna ek olarak geçen yılın sıralamasını da ekledik.
the pirate bay

1 – THE PIRATE BAY

Pirate Bay bir kez daha “torrentlerin kralı” ve aynı zamanda bu listedeki en eski sitedir. Geçen yıl orijinal.org alan adıyla yayın hayatını sürdüren site yine zirvedeki yerini korudu. Adı daha önce bitcoin madenciliği için ziyaretçilerin işlemcilerini izinsiz kullanmakla gündeme gelmişti. Torrent siteleri arasında yıkılmayan kale olarak adlandırılır.

ALEXA GLOBAL RANK: 104 / GEÇEN YIL 1.

rarbg2 – RARBG

Bulgar torrent sitesi RARBG birçok video ve oyunseverin kalplerini ele geçirdi. Site 2008 yılında kurulmuş ve yüksek kaliteli video yayınlarında uzmanlaşmıştır.

ALEXA GLOBAL RANK: 298 / GEÇEN YIL 3.

1377x

3 – 1337X

1337x torrent sitesi yapı ve tasarım olarak geçen seneki gibi devam ediyor diyebiliriz. Site çok fazla trafik kazandı ve listedeki bazı diğer sitelerin aksine yeni içerik sağlayan bazı gruplara sahip.

ALEXA GLOBAL RANK: 321 / GEÇEN YIL 6.

torrentz2

4 – TORRENTZ2

Torrentz2 2016’da gönüllü olarak kapılarını kapatan özgün Torrentz.eu sitesinin devamı olarak hizmete girdi. Site yalnızca torrent hash desteği sağlamaktadır. Diğer torrent sitelerine ise herhangi bir bağlantı içermez. Tarayıcı eklentileri siteyi işlevsel hale getirirken bu sitenin geleceği oldukça belirsizdir.

ALEXA GLOBAL RANK: 349 / GEÇEN YIL 5.

yts

5 – YTS.AG

YTS.ag YIFY grubunun gayri resmi sitesidir. Diğer torrent sitelerinin tamamı bu sitenin popülerliğini kaybettiği için mutlu olmalılar.

ALEXA GLOBAL RANK: 563 / GEÇEN YIL 4.

eztv

6 – EZTV.AG

Orijinal TV tabanlı medya dağıtım grubu EZTV 2015 yılında yeni sahipleri markanın sahiplenileceğini iddia ederek enteresan bir devralmadan sonra kapandı. Yeni grup şu anda EZTV.ag olarak faaliyette ve kendi torrentlerini sunuyorlar. Bu torrentler sitenin yaşanan tartışmalı geçmişi nedeniyle bazı diğer torrent sitelerinde yasaklanmıştır.

ALEXA GLOBAL RANK: 981 / GEÇEN YIL 7.

limetorrents

7 – LIMETORRENTS

Limetorrents 5 yıldan beri hizmet veren bir torrent sitesidir. Sitenin yazılımı ayrıca birkaç torrent arama motoru tarafından kullanılan iTorrents’i de çalıştırıyor.

ALEXA GLOBAL RANK: 2433 / GEÇEN YIL 10.

nyaa

8 – NYAA.SI

NYAA.si geçen yıl kapatılan anime torrent sitesi NYAA’nın yeni sitesidir. Daha önce anime yönelimli siteleri listeden çıkarıyorduk. Ancak bu site diğer TV ve film torrentleri de içerdiğinden bu kez bu uygulamayı yapmayı uygun görmedik.

ALEXA GLOBAL RANK: 1575 / GEÇEN YIL -.

torrentsme

9 – TORRENTS.ME

Torrents.me bu yıl ziyaretçi trafiğinde inanılmaz artış sağlayan torrent sitelerinden biridir. Torrent dosyalarına ve diğer torrent sitelerindeki magnet bağlantılarına bağlanabilen bir meta arama motorudur.

ALEXA GLOBAL RANK: 2045 / GEÇEN YIL -.

zooqle

10 – ZOOQLE

Yaklaşık 3 milyon doğrulanmış torrente sahip olan Zooqle yıllardır istenilen seviyenin altında kaldı. Ancak sürekli büyümeye devam etti. Site bu yıl ilk kez ilk 10’a girdi.

ALEXA GLOBAL RANK: 2347 / GEÇEN YIL -.

Uyarı: Evet Alexa’nın mükemmel bir ölçüt olmadığını biliyoruz. Ancak benzer bir alanda faaliyet gösteren siteleri karşılaştırmaya yardımcı oluyor. Bu listeyi derlemek için sadece Alexa değil diğer trafik ölçümlerini de kullandık.

Detaylı bilgi; https://www.gamer.com.tr/haberler/en-iyi-torrent-siteleri


 • Ahmet
  1 sene önce

  Yerli sitelerede yer verelim tekno ustam 🙂

  14
  yorum beğen