arama

En İyi Aşk Filmleri

Göktuğ Özkan | 08.02.2018 - 08:00 | Sinema
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Göktuğ Özkan Göktuğ Özkan

Çiftlerin kaçırmadıkları ve takip ederek izledikleri aşk filmlerinin en kaliteli olanları burada.

1. Sevgili John

Sevgili John filmi adına gösterime girmiş olan en iyi aşk filmleri arasında gösterilmektedir. Uzun yıllardır aşkı arayan bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Sürekli olarak sosyal çevresine renk katmaya çalışarak kendisini yenilemeye çalışmaktadır. Artık parasal sıkıntılarda baş göstermeye başladığında, en uygun meslek olarak askerlik tercihinde bulanacaktır.
Yaptığı seçimler üzerine gitme kararı aldığı anda karşısına aşk çıkar ve düşünceleri alabora olur. Bütün bunlar gerçekleşirken zaman akmaya devam eder ve askerlik vakti gelir. Devam etmek zorunda olduğu yolda karşısına çıkan engelleri aşmaya başlarken, sevgilisiyle mektuplaşarak konuşma mecburiyetinde kalır. Akıllarında kalan her detayı yazışarak anlatırlar ve inanılmaz bir aşk yaşanmış olur. En iyi aşk filmleri konusu açıldığında izlenilmesi gereken bir seçim olacaktır.


2. Aşkın Büyüsü

Aşkın Büyüsü filmi çok geniş ve duygusal bir senaryoya sahiptir. En iyi aşk filmleri sıralamasında üst sıralarda gelen filmimizi seçmek zaman kaybı olmayacaktır. Hislerin büyüdüğü ve bakış açılarının değiştiği bir aşk hikayesidir.
Ailesinin yanında veterinerlik okuyan ve kendisini sürekli olarak geliştirmek zorunda olan bir adam vardır. Ancak bir trafik kazası tüm geleceğini yok edecek kadar ileri düzey hasar bırakacaktır. Bütün bunlar gerçekleşirken ortam değişikliği yapması gerektiğini fark edecektir. Bu nedenle sirk trenlerinden birine katılarak hayatına farklı bir yön vermesi oldukça kolay olacaktır. Hareket edildikten sonra karşısına çıkacak olan aşkı geri çevirmeyecektir. En iyi aşk filmlerinden birini izlemek istediğinizde problem yaratmayacak bir film olacaktır.


3. Aşkın Gücü

Aşkın Gücü filmi son derece etkili ve izleyenleri kendisine hayran bırakacak bir tercihtir. Kesinlikle en iyi aşk filmleri arasında kendisine yer bulacak kadar derin bir hissiyat yolculuğa başvurarak, yerini her zaman için koruyacaktır. Konu olarak çok güzel bir çiftin deli gibi birbirlerini sevmeleri anlatmaktadır. Hayat sadece iki kişiden ve onların yaşamlarında ibaret değildir. Durum böyleyken tek çocuklarını bir trafik kazasında kaybetmek sonuçların değişmesine vesile olacaktır.
Çocuklarının ölmesi ikisi içinde inanılmaz bir dram haline dönüşür ve anne tamamen artık duygularının kaybolduğuna inanır. Baba daha sağlam bir duruş sergileyerek eski günlerine dönmek için gösterdiği gayretle karşımıza en iyi aşk filmlerinden birisini sunmaktadır.


4. Zaman Yolcusunun Karısı

Gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri listesinde her zaman rengini belli edecek filmler arasında Zaman Yolcusunun Karısı gelecektir. Devam edilen bu serüvende kendisini zamanlarda gezen bir adam olarak bulan kahramanımız vaktin birinde bir kadına âşık olur. Tüm bunlar gerçekleşirken sürekli olarak zaman içinde gezinmek zorunda olan adam eşini yalnız bırakmak zorundadır.
Her saniye onlara karşı gard alırken çok büyük bir aşk yaşanmış olacaktır. Bağlılık ne kadar isterse istesin kendisini adadığı eşini bekleyecektir. Ancak tüm hasret ve gurbet sayılan adımlar gittikçe ağır basar ve beklentileri yorgunluğa dönüşür. En iyi aşk filmleri bahsi açıldığında isminden söz ettirmekten kaçamayacağınız bir film olacaktır.


5. Duvak

Duvak filmi en iyi aşk filmleri denildiğinde ismi ilk akla gelen projelerden birisidir. Konusu, işleyişi ve bırakmış olduğu etki bakımından oldukça derin izleyeni etkisi altında bırakacak bir seçim olacaktır. Çin’de baş gösteren bir salgın için oraya gitmek zorunda olan bir çiftin, aşklarının ne derece zayıf olduğunu anlamını ele almaktadır.
Bir salgın tüm Çin’i alt üst ederek insanların ölümüne neden olmaktadır. Bunun engellenmesi için işinde uzman ve kaliteli çözümler sunabilecek insanlar göze çarpmaktadır. Çift kendini adadıkları sağlık sektöründen sonraki hayatlarından pek memnun kalamazlar. Daha başka düşüncelere sahip olduklarını fark etmeleri, birbirlerinden farklı yaşamak istediklerini gösterirken en iyi aşk filmlerinden biri olmasında bir engel kalmaz.


6. Not Defteri

Mükemmel bir romandan esinlenerek hazırlanan filmde tüm duygularınız yer değiştirecek. En iyi aşk filmleri sıralamasında oldukça sağlam bir yere sahip olacaktır. Tüm bunlar gösterime girdiğinde birdenbire karşımıza çıkacak anlar tüm izleyenleri derinden etkiyecektir. Genç bir kızın ailesiyle gitmiş olduğu tatilden sonra bütün hayatı değişecektir. Oldukça varlıklı bir aileye sahip olması diğer insanlar arasında sınıf farkı yaratmaktadır.
Âşık olduğu genç adamsa direk olarak bu sınıfın altında kalmaktadır. Ne kadar farklar olsa da aşk engel tanımadan yaşamak ister ve gelişir. Gelişmeler sürerken kafalarında tasarladıkları olmayan hayat, karşılarına zorluklar çıkaracaktır. En iyi aşk filmlerinden birisini izlemek istediğinizde direk olarak tercih edebilirsiniz.


7. Hırçın Sevgilim

Japonya’da çekilmiş olan film hem aşk hem de komedi tadındadır. En iyi aşk filmleri kataloğunuzda kesinlikle olması lâzım. Bir gün işinizden çıkmış evinize giderken hayatının aşkına rastlamak tuhaf olacaktır. Sarhoş bir kadın kendinim metro raylarına düşmekten son anda kurtarmak birisinin yardımına ihtiyaç duyar. Buda yeni erkek arkadaşı ve gerçek bir aşk hikayesinin başlangıcı olacaktır.
Bütün metroda bulunan ikisini de daha tanışmadıkları halde sevgili zannederler. Bunun sebebi genç adamın düşmemesi için göstermiş olduğu hareketlerdir. Kadın kendini gelir gelmez neler olduğu anlar ve hiç yargılamaz. Bulabileceğiniz en iyi aşk filmleri için söylenecek her detay bu film içinde geçerli sayılacaktır.


8. Selvi Boylum Al Yazmalım

Türkiye’den çıkmış en iyi aşk filmleri listesinin tartışmasız birinci olarak gösterilmek zorundadır. Genç bir kadının eşini kaybetmesi ve hayatının ne kadar zor geçmesinden yola çıkılmış. Yıllar geçse de eskimeyen bu filmde sizleri duygu seli bekliyor. Beklentilerin tam mana da karşılanacağı ve sizleri bam başka serüvenlere götürecek bir tercih olacaktır.
İstenilen ve gösterilen ilginin neredeyse tamamını hak eder. Oldukça güzel bir kadın olup erkeklerin ilgisini çekmemesi çok zor olacaktır. Ama kendi iffetini asla kaybetmeyecek insanlar, kolay biçimde kimseye güvenmezler. Üstelik çocuklarına sahip çıkmak zorunda olan bir anne asla böyle bir boşluğa düşmeyecektir. En iyi aşk filmleri sıralamasında ilk 10’da gösterilmesi şart bir filmdir.


9. Forrest Gump

Forrest Gump filmi için tüm zamanların en iyi aşk filmleri listesinde kalıcı bir zirve gözüyle bakılmaktadır. Diğer yandan kullanılmakta olan ve bahsi geçen herkesin sizler için belirtilen tüm detaylar son derece etkili bir şekilde seçilmiştir.
Zekâ seviyesi çok düşük bir adamın hayatı aşk değiştirmek üzeredir. Üstelik sizler için gereken ve son derece mühim olan tüm gerekçeler aynı zamanda kendinizden daha fazla bir beklenti içine girmenize neden olacaktır. Çok fazla duygusal ve hareketli geçen filmde üstelik bahsedilmekte olan her şey bir romandan esinlenilmiştir. En iyi aşk filmleri için gereken tüm kriterleri kendi bünye ve senaryosunda gayet rahat bir şekilde taşımaktadır.


10. Okuyucu

Oldukça değişik bir senaryoya sahip olması ve kalite seviyesini her zaman için üst sıralarda sayılması, en iyi aşk filmlerinden birisini görmemizdeki gerçekleri öne çıkarmaktadır. Yıllar önce yaşanmış bir ilişkinin daha sonra karşılaşılması durumunda devam etmesi neticesinde, tüm ihtiyaç duyulan duyguların yarım kalmasını konu almaktadır.
Çok ödüllü bir film olmasının yanında, inanılmaz bir kitleye ulaşmış olması değer olarak kabul gören tüm prensipleri barındırdığını anlıyoruz. Oldukça hassas iki insanların ne kadar fedakâr olabileceğini göstermektedir. Vakit kaybı olma korkusu olmadan izlenebilecek kalitede bir seçim olacaktır. İstenilen sonuçlar için ödenmesi gereken tüm bedellerin, en iyi aşk filmlerinden birisini yaratacağını kimse bilemez ve ön göremezdi.