arama

Apple Watch Series 4 ile İlgili Detaylar

Harun Yildirim | 12.07.2018 - 18:29 | Haberler, iOS, Mobil
Apple Watch Series 4 ile İlgili Detaylar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Apple ile ilgili yaptıkları analizlerle bilinen Ming-Chi Kuo’ya göre, firma önümüzdeki sonbaharda yeni tasarımı ve %15 daha büyük ekranıyla Apple Watch Series 4’ü kullanıcılara sunacak.

Kuo, yepyeni Apple Watch modellerini günümüzdeki 38mm ve 42mm Apple Watch boyutlarına göre 1.57 inç ve 1.78 inç boyutlarında olacağı belirtiliyor. Çıkan söylentilere göre, ekran boyututunun yükseltilmesiyle OLED’in elverişli yapısıyla ekran çerçevesini daraltarak, böylece ekran boyutu mevcut modellere göre büyük ölçüde aynı kalacak.

Fiziksel boyutlarını koruyan Apple Watch Series 4’ün görünme ile ilgili konseptleri Venya Geskin tarafından hazırlandı. Yayınlanan konseptte, Series 4’ün ekranı daraltılmış ekran çerçeveleriyle hizalanmış ve iPhone X’in ekranına benzeyen ekran alanını en üst segmente getirecek şekilde oval köşeler tercih edilmiş.

Daha büyük ekran!

Apple Watch Series 4 ile İlgili Detaylar

Geliştirici Ryan Jones, büyük ekranların sırasıyla 38mm ve 42mm modelleri için %35 daha büyük bir ekran sunabileceği söyleniyor. Böyle bir güncelleme, Apple Watch’un Force Touch ekranıyla kullanıcı etkileşimini büyük ölçüde yükseltecek, metinleri ve sanal düğmeleri görmek çok daha rahat bir hal alacak. Buna ek olarak, watchOS 5 dolu dolu HTML içeriğini Apple Watch’a katmayı düşünüyor. Bu sayede büyük bir ekranla internet sitelerinde dolaşma ve etkileşim kurma deneyiminin artması tahmin ediliyor.

Endüstri bazlı kaynaklara göre, Watch Series 4 modellerinde daha başarılı bir renk gamı, yüksek parlaklık ve yüksek çözünürlük desteğiyle daha hafif ve ince olma potansiyeli bulunan mikro-LED ekranlar tercih edilecek. Mikro-LED teknolojisi Apple Watch modellerinde tutulursa, donanım yükseltmeleri için cihazın gövdesinde boşluk oluşturabilir.

Apple Watch Series 4 ile İlgili Detaylar

Apple’ın önümüzdeki neslin Watch modelleri üzerinde yaptığı geliştirilmelerden biri de kalbinizin elektriksel aktivitesini kayıt altına alan EKG özelliği. Bu, kalp atışı ritminin sebep olduğu elektriksel değişiklikler görerek, dengesizlikleri tespit edebiliyor.