arama

Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?

Harun Yildirim | 10.07.2018 - 14:00 | Haberler, Mobil
Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında düzenlenen özel etkinlikte tanıtılan iPhone X modeli, çentikli tasarımı ile büyük eleştiriler almıştı ancak tüm bu eleştiriler zaman içerisinde boşa çıktı. iPhone X kullanıcıları çentikli tasarımın hem görüntü hem de kullanım kolaylığı sunduğu için kısa sürede sevdiler.

Android akıllı telefonların çoğunun bu tasarımdan yola çıkarak çentiğe sahip her segmentten modeller çıkartığına şahit olduk. Yine bir akımın kapısını açan Apple oldu. Firmanın iPhone X modelini piyasadaki Android işletim sistemini kullanan telefonlara tercih etmeniz için önemli nedenler bulunuyor. İşte o nedenlerden bazıları;

Kasa ve Ekran Tasarımı

Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?

Hiç şüphesiz iPhone X’un en fazla eleştiri alan tarafı ekranın tasarımı oldu. Ekranın üstünde bulunan çentik her ne kadar eleştiriye tutuluyor olsa da kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Çentiğin sağ köşesinden aşağıya doğru kaydırma hareketi yaptığınız zaman Denetim Merkezi’ne, çentiğin sol veya farklı bir köşesinden aşağıya doğru çektiğinizde Bildirim Merkezi’nin gelmesi kullanımı oldukça basitleştiriyor. Apple’ın bu tasarım ile başarıya ulaşmasının sonrasında Android işletim sistemini kullanan telefonları üreten firmalar da çentikli ekran tasarımını kullanmaya başladılar.

Optimize Uygulamalar

Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?

Android işletim sistemini kullanan cihazlar için sunulan uygulamaların optimizasyon sorunu ilk günden beri devam ediyor. iOS tarafında çok fazla cihaz olmadığı için uygulamalar kusursuz bir şekilde cihazlar ile uyumlu çalışıyor.

Çift Kamera

Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?

iPhone X’in arka tarafında bulunan çift lensli kamera sisteminde ve ön kamerada özel efektler kullanıcıların beğenisine sunuluyor, bunlar; Stüdyo ışığı, Doğal ışık, Sahne ışığı, Sahne ışığı mono, Kontur ışığı.

Bu efektlerin yüksek verimliliği sayesinde iPhone X ile yapılan çekimler profesyonel bir fotoğrafçının vizöründen çıkmış gibi gözüküyor.

Jestler

Android Yerine Neden iPhone X Seçilmeli?

iPhone X modelinde fiziksel bir ekran düğmesi bulunmadığı için ana ekran çubuğu ve jestleri kullanmamız gerekiyor. Ana ekran çubuğunu ve parmak hareketlerini kullanarak ana ekrana dönüş yapmak, uygulamalar arasında geçiş yapmak gibi işlemleri yerine geçirebilmek için parmaklarınızı kullanıyorsunuz.