arama

Android ve iOS için Animoji Nasıl Kullanılır?

Göktuğ Özkan | 10.01.2018 - 07:27 | Haberler, Mobil
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Göktuğ Özkan Göktuğ Özkan

Animoji, tüm dünyada büyük bir sükse yaratan; ilginç bir Apple özelliği oldu ve şimdilerde sadece iPhone X modellerinde kullanılıyor. Animoji nasıl kullanılır. Apple’ın en yeni ürünlerinden biri olan iPhone X, bildiğiniz gibi iPhone’un 10. yılına özel olarak geliştirilmiş ve oldukça hoş tasarımı ile sınırların dışına çıkmayı bilen bir telefon olmuştu. Face ID özelliği ile son dönemin en muazzam güvenlik güncelleştirmesini harika donanımı ile sunan iPhone X, bununla birlikte Animoji özelliğini de sundu. Sadece iPhone X’lerde kullanıldığı söylenen bu Animoji özelliğini; Android ve iOS mobil işletim sistemine sahip diğer cihazlarda kullanamaz mıyız? Bu soruya cevap, kesinlikle evet; kullanabiliriz olacak, çünkü pek çok geliştirici, Animoji benzerinde oldukça başarılı uygulamalar geliştirdiler bile.

Animoji Nedir?

Animoji, iPhone X cihazlarına getirilen yazılımsal ve donanımsal bir emoji özelliğidir. Özellikle hayvan emojilerine yüz hatlarınızı entegre etmeyi sağlayan animoji özelliği ile; keyifli vakitler geçirebilmeniz bir yana, aynı zamanda bu animojilerinizi rahatlıkla arkadaşlarınıza da iMessage üzerinden gönderebiliyorsunuz; peki, Android ve iOS için animoji, nasıl kullanılıyor? Bunun cevabı, Supermoji uygulamasında.

Supermoji Uygulaması ile Animoji Kullan!

Apple iPhone X modeline sahip değil misiniz? Hiç üzülmeyin, donanımsal olarak pek çok eksiğiniz bulunsa da; geliştiriciler ellerinden geleni yaparak bu telefonlara özgü yazılımsal pek çok yeniliği diğer cihazlara da getirebilme niyetindeler. Supermoji de bu niyetin ürünlerinden bir tanesi. Uygulama sayesinde, çok rahat bir biçimde Animoji özelliğini kullanabiliyor; pek çok emojiye efekt ekleyebiliyor ve aynı zamanda yüz hatlarınızı entegre edebiliyorsunuz.

Elbette, geliştirilme aşamasında olduğu için henüz çok başarılı olmayan Supermoji uygulaması; hem Android hem de iOS mobil işletim sistemi için makul animoji alternatiflerinden bir tanesi. Animoji özelliğinin bir benzerini Supermoji’de kullanabilir, sosyal medya üzerinden Supermojilerinizi rahatlıkla arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Supermoji’nin Olumlu Yönleri

Uygulamanın olumlu bazı yönleri aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Yenilikçi: Supermoji, beta modunda ve güncellemeye sürekli açık bir uygulama olarak yenilik üstüne yenilik yapmaya ve daha iyi bir performans sergilemeye çalışıyor.
  • En İyi Alternatif: Android ve iOS mağazalarındaki pek çok animoji alternatifinin arasında, Supermoji kesinlikle bir adım önde.

Supermoji’nin Olumsuz Yönleri

Uygulamanın bazı olumsuz yönleri ise aşağıdaki gibi listelendiriliyor.

  • Beta Modunda: Henüz geliştirilme aşamasında olduğu için Supermoji üzerinde çok fazla güncelleme oluyor ve bunun yanında uygulama yeteri kadar kararlı değil.
  • Yüz Algılayamama Problemi: Zaman zaman bu uygulamayı kullandığınız vakit pek çok mimiğinizin entegre edilemediğini de görebilirsiniz; Supermoji olabildiğince bütün mimikleri entegre etmeye çalışsa da; face id donanımı ile geliştirilmemiş telefonlar üzerinde, maksimum entegre düzeyi sanıyoruz bu.

Supermoji Nereden İndirilir?

Supermoji’yi en iyi animoji alternatifi olarak rahat bir biçimde Android Play Store’dan ya da iOS AppStore mağazasından indirebilirsiniz.