arama

Android için Life is Strange Geldi!

Harun Yildirim | 19.10.2018 - 12:55 | Haberler, Oyunlar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Harun Yildirim Harun Yildirim

Geliştiriciliğini Dontnod’un üstlendiği ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Life is Strange, ikinci oyunu çıkmadan Android işletim sistemi için de yayınlandı. Oyunun ilk bölümünü tüm platformlarda olduğu gibi bir ücret ödemeden oynayabiliyorsunuz.

Hikayesi ile ön plana çıkan Life is Strange, macera kategorisinde olan bir yapım. Oyunda yönettiğmiz karakter olan Max’in doğduktan sonra, büyüdüğü kasabaya geri dönmesiyle birlikte yaşananlar bize aktarılıyor. Zamanı kontrol etme yeteneği bulunan Max’in maceraları oyun ilk çıktığında oyuncuların büyük ilgisini çekmişti.

Şimdi de popüler yapım Android kullanıcıları için sahne alıyor. Oyunun ilk bölümü Android üzerinden ücretsiz oynanabiliyor, fakat tüm bölümlere erişim sağlamak için yaklaşık 30 lira ödemeniz gerekiyor.

Square Enix’in yaptığı açıklamalara göre orta ve giriş seviyesi akıllı telefon ve tabletlerde oyunu oynarken FPS problemleri görülebiliyor. Buna ek olarak nasıl bir cihaza sahip olursanız olun, oyunun grafik ayarlarını değiştiremiyorsunuz.

Oyunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz, şimdi oyunun hikayesi hakkında daha fazla detayı sizlere aktaralım.

Android için Life is Strange Geldi!

Life is Strange Nasıl Bir Oyun?

Oyuna giriş yaptığımızda beş bölümden meydana gelen ve seçimlerimizle ilerleyen bir yapımla karşılaşıyoruz. Telltales oyunlarına benzeyen bir mantıkla çalışıyor olsa da bu oyun o firmaya ait değil. Yapımcı firma Dontnod Entertainment, dağıtıcılığını ise Square Enix üstleniyor. Genelde çok fazla eleştiri alan bu iki firmanın çok başarılı bir yapım ortaya koyduklarını rahatça söyleyebiliriz.

Yapımda oyunun sonu olduğunu düşündüğümüz bir sahneyi görerek başlıyoruz. Berbar bir fırtına ve hortumun şehre gelmesini izlerken görüyoruz ana karakterimizi. Bizlere öncülük eden geyiği takip ederek geldiğimiz tepede, felaketi canlı canlı seyrediyoruz. Sonrasında bir anda kendimizi karkterimizin sınıfında bulunca bir öngürü ile karşı karşıya olduğumuzu anlamak pek uzun sürmüyor. Oyunun hikayesini de sizlere bırakarak spoiler vermeden haberimizi noktalıyoruz.